phpMyAdmin 5.2.3-dev - en to be translation catalogue (1953 entries)

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
be: Каманды "DROP DATABASE" адключаныя.

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
be: "PRIMARY" <b>мусіць</b> быць імем першаснага ключа і <b>толькі</b> яго!

en: % Time
be: % часу

en: %% MyISAM key buffer used: %s%%, this value should be above 95%%
be: %% выкарыстанага буфера ключоў MyISAM: %s %%, гэта значэнне павінна быць вышэй 95 %%

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
be[0]: %1$d база даных была паспяхова выдаленая.
be[1]: %1$d базы даных былі паспяхова выдаленыя.
be[2]: %1$d баз даных былі паспяхова выдаленыя.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
be[0]: %1$d радок закрануты.
be[1]: %1$d радкі закранутыя.
be[2]: %1$d радкоў закранутыя.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
be[0]: %1$d радок выдалены.
be[1]: %1$d радкі выдаленыя.
be[2]: %1$d радкоў выдаленыя.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
be[0]: %1$d радок устаўлены.
be[1]: %1$d радкі устаўленыя.
be[2]: %1$d радкоў устаўленыя.

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
be[0]: %1$s супадзенне у <strong>%2$s</strong>
be[1]: %1$s супадзення у <strong>%2$s</strong>
be[2]: %1$s супадзенняў у <strong>%2$s</strong>

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
be: %d %B %Y, %H:%M

en: %d is not valid row number.
be: %d не зьяўляецца карэктным нумарам радка.

en: %d object(s) created.
be: %d аб'ект(аў) створана.

en: %d table(s)
be: %d табліц(a,ы)

en: %d total
be: %d усяго

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
be: %s дзён, %s гадзінаў, %s хвілінаў і %s сэкундаў

en: %s has been disabled for this MySQL server.
be: %s была адключаная для рэтага MySQL-сэрвэра.

en: %s is available on this MySQL server.
be: %s даступная на гэтым MySQL-сэрвэры.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
be: %s зьяўляецца машынай захаваньня дадзеных па змоўчаньні на гэтым MySQL-сэрвэры.

en: %s queries executed %s times in %s seconds.
be: %s запытаў выканана %s разоў за %s секунд.

en: %s table | %s tables
be[0]: %s табліца
be[1]: %s табліцы
be[2]: %s табліц

en: %s value
be: %s значэнне

en: (continued)
be: (працяг)

en: + Add a new primary key column
be: Дадаць новы слупок да першаснага ключа

en: + Add column
be: + Дадаць слупок

en: + Add constraint
be: + Дадаць абмежаванне

en: , latest stable version:
be: , апошняя стабільная версія:

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
be[0]: <strong>Агулам:</strong> <em>%count%</em> супадзенне
be[1]: <strong>Агулам:</strong> <em>%count%</em> супадзення
be[2]: <strong>Агулам:</strong> <em>%count%</em> супадзенняў

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
be: Дата, падтрымліваецца інтэрвал ад %1$s да %2$s

en: A polygon
be: Шматвугольнік

en: A primary key has been added on %s.
be: Першасны ключ быў дададзены да %s.

en: A time, range is %1$s to %2$s
be: Час, інтэрвал ад %1$s да %2$s

en: AUTO_INCREMENT for dumped tables
be: AUTO_INCREMENT для захаваных табліц

en: AUTO_INCREMENT for table
be: AUTO_INCREMENT для табліцы

en: Aborted
be: Спынена

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
be: Тэмп перарвання кліентаў %s, гэта мае быць менш 1 у гадзіну

en: Access denied!
be: У доступе адмоўлена!

en: Action
be: Дзеяньне

en: Actions
be: Дзеяньні

en: Active options
be: Актыўная опцыі

en: Add
be: Дадаць

en: Add %d value(s)
be: Дадаць %d значэнне(яў)

en: Add %s
be: Дадаць %s

en: Add %s column(s)
be: Дадаць %s слупок(і)

en: Add %s column(s) to index
be: Дадаць %s слупок(і) да індэкса

en: Add %s statement
be: Дадаць сцвярджэнне %s

en: Add AUTO INCREMENT value
be: Дадаць значэнне AUTO INCREMENT

en: Add AUTO_INCREMENT value
be: Дадаць значэньне AUTO_INCREMENT

en: Add a linestring
be: Дадаць адрэзак

en: Add a new server
be: Дадаць новы сервер

en: Add a point
be: Дадаць кропку

en: Add a polygon
be: Дадаць шматкутнік

en: Add an inner ring
be: Дадаць унутранае кальцо

en: Add an option for column "%s".
be: Дадаць опцыю для слупка «%s».

en: Add as
be: Дадаць як

en: Add bookmark
be: Дадаць закладку

en: Add chart
be: Дадаць графік

en: Add chart to grid
be: Дадаць графік да сеткі

en: Add column
be: Дадаць слупок

en: Add columns to central list
be: Дадаць слупкі ў галоўны спіс

en: Add constraints
be: Дадаць абмежаваньні

en: Add event
be: Дадаць падзею

en: Add geometry
be: Дадаць геаметрыю

en: Add index
be: Дадаць індэкс

en: Add new column
be: Дадаць новы слупок

en: Add parameter
be: Дадаць параметр

en: Add prefix
be: Дадаць прэфікс

en: Add prefix to table
be: Дадаць прэфікс да табліцы

en: Add privileges on the following database(s):
be: Дадаць прывілеі на наступную базу(ы):

en: Add privileges on the following routine:
be: Дадаць прывілеі на наступную працэдуру:

en: Add privileges on the following table:
be: Дадаць прывілеі на наступную табліцу:

en: Add routine
be: Дадаць працэдуру

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
be: Дадаць умовы пошуку (цела для ўмовы "where"):

en: Add statements:
be: Дадаць сцвярджэнні:

en: Add table prefix
be: Дадаць прэфікс табліцы

en: Add tables from other databases
be: Дабавіць табліцы з іншых баз даных

en: Add this series
be: Дадаць гэту паслядоўнась

en: Add to Favorites
be: Дадаць да абранага

en: Add to central columns
be: Дадаць да цэнтральных слупкоў

en: Add trigger
be: Дадаць трыгер

en: Add user account
be: Дадаць конт карыстальніка

en: Add user group
be: Дадаць групу карыстальнікаў

en: Adding primary key
be: Даданне першаснага ключа

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
be: Дадатковы асабісты каментар загалоўка (\n падзяляе радкі):

en: Additional search criteria
be: Дадатковыя крытэрыі пошуку

en: Adjust privileges
be: Наладзіць прывілеі

en: Administration
be: Адміністраваньне

en: Aggregate
be: Сукупнасць

[ctx: Alias]
en: Column
be: Слупок

[ctx: Alias]
en: Database
be: База даных

[ctx: Alias]
en: Table
be: Табліца

en: Alias:
be: Псеўданім:

en: All
be: Усе

en: Allow interrupt of import in case script detects it is close to time limit. This might be a good way to import large files, however it can break transactions.
be: Дазволіць спыненне імпартавання ў выпадку, калі скрыпт высветліць, што скончваецца час выканання. Гэта можа быць добрым спосабам імпартавання вялікіх файлаў, аднак, гэта можа перапыніць транзакцыі.

en: Allow login to any MySQL server
be: Дазволіць уваход на любы сервер MySQL

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
be: Дазваляе дадаваць карыстальнікаў і прывілеі без перазагрузкі табліц прывілеяў.

en: Allows altering and dropping stored routines.
be: Дазваляе зьмяняць і выдаляць праграмы, якія захоўваюцца.

en: Allows altering and dropping this routine.
be: Дазваляе змяняць і выдаляць гэтую працэдуру.

en: Allows altering the structure of existing tables.
be: Дазваляе зьмяняць структуру існых табліц.

en: Allows changing data.
be: Дазваляе зьмяняць дадзеныя.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
be: Дазваляе падлучэньне, нават калі дасягнуты максымальны лік падлучэньняў; Патрабуецца для большасьці адміністратыўных апэрацыяў, такіх як вызначэньне глябальных зьменных або спыненьне патокаў іншых карыстальнікаў.

en: Allows creating and dropping indexes.
be: Дазваляе ствараць і выдаляць індэксы.

en: Allows creating and dropping triggers.
be: Дазваляе стварэнне і выдаленне трыгераў.

en: Allows creating new databases and tables.
be: Дазваляе ствараць новыя базы дадзеных і табліцы.

en: Allows creating new tables.
be: Дазваляе ствараць новыя табліцы.

en: Allows creating new views.
be: Дазваляе ствараць новыя прагляды.

en: Allows creating stored routines.
be: Дазваляе ствараць праграмы, якія захоўваюцца.

en: Allows creating temporary tables.
be: Дазваляе ствараць часовыя табліцы.

en: Allows creating, dropping and renaming user accounts.
be: Дазваляе ствараць, выдаляць і пераймяноўваць уліковыя запісы карыстальнікаў.

en: Allows deleting data.
be: Дазваляе выдаляць дадзеныя.

en: Allows dropping databases and tables.
be: Дазваляе выдаляць базы дадзеных і табліцы.

en: Allows dropping tables.
be: Дазваляе выдаляць табліцы.

en: Allows executing stored routines.
be: Дазваляе выкананьне праграмаў, якія захоўваюцца.

en: Allows executing this routine.
be: Дазваляе выкананне гэтай працэдуры.

en: Allows importing data from and exporting data into files.
be: Дазваляе імпартаваць дадзеныя з файлаў і экспартаваць дадзеныя ў файлы.

en: Allows inserting and replacing data.
be: Дазваляе ўстаўляць і замяняць дадзеныя.

en: Allows locking tables for the current thread.
be: Дазваляе блякаваць табліцы для бягучага патоку.

en: Allows performing SHOW CREATE VIEW queries.
be: Дазваляе выкананьне запытаў SHOW CREATE VIEW.

en: Allows reading data.
be: Дазваляе чытаць дадзеныя.

en: Allows reloading server settings and flushing the server's caches.
be: Дазваляе перазагружаць налады сэрвэра і ачышчаць кэш сэрвэра.

en: Allows shutting down the server.
be: Дазваляе спыняць сэрвэр.

en: Allows to set up events for the event scheduler.
be: Дазваляе наладжваць падзеі ў планавальніку.

en: Allows viewing processes of all users.
be: Дазваляе праглядаць працэсы ўсіх карыстальнікаў.

en: Alter table order by
be: Зьмяніць парадак табліцы

en: An entry with this name already exists.
be: Запіс з гэткай назвай ужо існуе.

en: An index has been added on %s.
be: Быў дададзены індэкс для %s.

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
be: Унутраная сувязь не зьяўляецца абавязковай, калі існуе адпаведная сувязь FOREIGN KEY.

en: Analyse query
be: Аналізаваць запыт

en: Analysing logs
be: Аналіз журналаў

en: Analyze
be: Прааналізаваць

en: Analyze table
be: Аналізаваць табліцу

en: Analyzing…
be: Аналіз…

en: And:
be: І:

en: Angular links
be: Вуглавыя лініі сувязяў

en: Another column
be: Іншы слупок

en: Any
be: Любы

en: Any host
be: Любы хост

en: Any user
be: Любы карыстальнік

en: Appearance settings
be: Налады выгляду

en: Apr
be: Кра

en: April
be: Красавік

en: As defined:
be: Як вызначана:

en: Ascending
be: прамы

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Attributes
be: Атрыбуты

en: Aug
be: Жні

en: August
be: Жнівень

en: Authentication
be: Аўтэнтыфікацыя

en: Authentication Application (2FA)
be: Праграма аўтэнтыфікацыі (2FA)

en: Authentication code:
be: Код аўтэнтыфікацыі:

en: Authentication method to use.
be: Метад аўтэнтыфікацыі, што выкарыстоўваецца.

en: Authentication settings.
be: Налады аўтэнтыфікацыі.

en: Authentication type
be: Тып аўтэнтыфікацыі

en: Autocomplete of the table and column names in the SQL queries.
be: Аўтазапаўненне назваў табліц і слупкоў  у SQL-запытах.

en: Autoextend increment
be: Аўтапашыральнае прырашчэньне

en: Automatic recovery mode
be: Рэжым аўтаматычнага ўзнаўленьня

en: Automatically create versions
be: Аўтаматычна ствараць версіі

en: Automatically send report next time
be: Аўтаматычна адпраўляць справаздачу ў наступны раз

en: Available browser display transformations
be: Даступныя пераўтварэнні адльстравання браўзера

en: Available input transformations
be: Даступныя пераўтварэнні ўводу

en: B
be: Б

en: Back
be: Назад

en: Bad parameters!
be: Памылковыя параметры!

en: Bad type!
be: Памылковы тып!

en: Binary
be: Двайковы

en: Binary - do not edit
be: Двайковыя дадзеныя — не рэдагуюцца

en: Binary log
be: Двайковы лог

en: Bind parameters
be: Прывязаць параметры

en: Bookmark
be: Закладка

en: Bookmark %s has been created.
be: Закладка %s створаная.

en: Bookmark not created!
be: Закладка не створаная!

en: Bookmark this SQL query
be: Дадаць гэты SQL-запыт у закладкі

en: Bookmark this SQL query:
be: Дадаць гэты SQL-запыт у закладкі:

en: Bookmarked SQL query
be: Закладзены SQL-запыт

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Browse
be: Прагляд

en: Browse foreign values
be: Праглядзець зьнешнія значэньні

en: Browser display transformation
be: Пераўтварэнне адлюстравання браўзерам

en: Browser display transformation options
be: Параметры пераўтварэння адлюстравання браўзерам

en: Browsing
be: Прагляд

en: Buffer Pool
be: Пул буфэру

en: Buffer Pool Activity
be: Актыўнасьць пулу буфэру

en: Buffer Pool Usage
be: Выкарыстаньне пулу буфэру

en: Buffer pool size
be: Памер пулу буфэру

en: Buffered memory
be: Буферная памяць

en: Build Query
be: Скласці запыт

en: Busy pages
be: Занятых старонак

en: Bytes received
be: Атрымана байтаў

en: CREATE DATABASE before copying
be: выканаць CREATE DATABASE перад капіяваньнем

en: CSV for MS Excel
be: CSV для дадзеных MS Excel

en: CSV using LOAD DATA
be: CSV з выкарыстаньнем LOAD DATA

en: Cached queries are removed due to low query cache memory from the query cache.
be: Кэшаваныя запыты выдалены праз недахоп памяці кэшу запытаў.

en: Cached swap
be: Закэшыраваны аб'ём свапа

en: Can not find signon authentication script:
be: Не знойдзены скрыпт signon-аўтэнтыфікацыі:

en: Can't copy table to same one!
be: Немагчыма скапіяваць табліцу ў саму сябе!

en: Can't move table to same one!
be: Немагчыма перанесьці табліцу ў саму сябе!

en: Can't rename index to PRIMARY!
be: Немагчыма перайменаваць індэкс у PRIMARY!

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Cancel request
be: Скасаваць запыт

en: Cannot connect: invalid settings.
be: Немагчыма падлучыцца: няправільныя налады.

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
be: Не магчыма скапіяваць базу даных з такой жа назвай. Змяніце назву і паспрабуйце яшчэ раз.

en: Cannot log in to the MySQL server
be: Немагчыма залагавацца на сэрвэр MySQL

en: Cardinality
be: Колькасьць элемэнтаў

en: Central columns
be: Галоўныя слупкі

en: Central columns table
be: Табліца асноўных слупкоў

en: Change
be: Зьмяніць

en: Change all tables collations
be: Змяніць параўноўванні ўсіх табліц

en: Change login information / Copy user account
be: Змяніць рэгістрацыйную інфармацыю / Капіяваць конт карыстальніка

en: Change password
be: Зьмяніць пароль

en: Change report settings
be: Змяніць налады зварота

en: Change settings
be: Наладзіць

en: Change to %s
be: Змяніць на %s

en: Changing charset
be: Змена кадавання

en: Character set of the file
be: Знаказбор файла

en: Character set of the file:
be: Кадыроўка файла:

en: Character sets and collations
be: Наборы сімвалаў і супастаўленьні

en: Charset
be: Знаказбор

en: Charsets
be: Кадыроўкі

en: Chart
be: Графік

en: Chart Title
be: Загаловак графіка

en: Chart columns
be: Слупкі графіка

en: Chart title
be: Загаловак графіка

en: Chart title:
be: Загаловак дыяграмы:

[ctx: Chart type]
en: Area
be: Вобласці

[ctx: Chart type]
en: Bar
be: Гістаграма

[ctx: Chart type]
en: Column
be: Слупковая

[ctx: Chart type]
en: Line
be: Графік

[ctx: Chart type]
en: Pie
be: Кругавая

[ctx: Chart type]
en: Scatter
be: Пунктавая

[ctx: Chart type]
en: Spline
be: Сплайнавая

[ctx: Chart type]
en: Timeline
be: Часовая шкала

en: Check
be: Праверыць

en: Check all
be: Адзначыць усё

en: Check privileges
be: Праверыць прывілеі

en: Check privileges for database "%s".
be: Праверыць прывілеі для базы "%s".

en: Check table
be: Праверыць табліцу

en: Check tables having overhead
be: Адзначыць тыя, што патрабуюць аптымізацыі

en: Checkpoint frequency
be: Частата кантрольных кропак

en: Checksum table
be: Кантрольная сума табліцы

en: Choose column to display
be: Выберыце слупок для адлюстраваньня

en: Choose column to display:
be: Выберыце слупок для адлюстравання:

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear fast filter
be: Ачысціць хуткі фільтр

en: Click to sort.
be: Клікніце для сартавання.

en: Closed
be: Закрыты

en: Coalesce
be: Аб'яднаць

en: Collation
be: Параўноўванне

[ctx: Collation]
en: Arabic
be: Арабская

[ctx: Collation]
en: Armenian
be: Армянская

[ctx: Collation]
en: Baltic
be: Балтыйская

[ctx: Collation]
en: Binary
be: Двайковы

[ctx: Collation]
en: Bulgarian
be: Балгарская

[ctx: Collation]
en: Burmese
be: Бірманская

[ctx: Collation]
en: Central European
be: Цэнтральна-еўрапейская

[ctx: Collation]
en: Chinese
be: Кітайская

[ctx: Collation]
en: Classical Latin
be: Лацінская класічная

[ctx: Collation]
en: Croatian
be: Харвацкая

[ctx: Collation]
en: Cyrillic
be: Кірылічная

[ctx: Collation]
en: Czech
be: Чэская

[ctx: Collation]
en: Czech-Slovak
be: Чэхаславацкая

[ctx: Collation]
en: Danish
be: Дацкая

[ctx: Collation]
en: English
be: Ангельская

[ctx: Collation]
en: Esperanto
be: Эсперанта

[ctx: Collation]
en: Estonian
be: Эстонская

[ctx: Collation]
en: Georgian
be: Грузінская

[ctx: Collation]
en: German (dictionary order)
be: Нямецкая (парадак слоўніка)

[ctx: Collation]
en: German (phone book order)
be: Нямецкая (парадак тэлефоннай кнігі)

[ctx: Collation]
en: Greek
be: Грэцкая

[ctx: Collation]
en: Hebrew
be: Габрэйская

[ctx: Collation]
en: Hungarian
be: Вугорская

[ctx: Collation]
en: Icelandic
be: Ісландская

[ctx: Collation]
en: Japanese
be: Японская

[ctx: Collation]
en: Korean
be: Карэйская

[ctx: Collation]
en: Latvian
be: Латвійская

[ctx: Collation]
en: Lithuanian
be: Літоўская

[ctx: Collation]
en: Persian
be: Персідская

[ctx: Collation]
en: Polish
be: Польская

[ctx: Collation]
en: Romanian
be: Румынская

[ctx: Collation]
en: Russian
be: Расейская

[ctx: Collation]
en: Simplified Chinese
be: Кітайская спрошчаная

[ctx: Collation]
en: Sinhalese
be: Сінгальская

[ctx: Collation]
en: Slovak
be: Славацкая

[ctx: Collation]
en: Slovenian
be: Славенская

[ctx: Collation]
en: Spanish (modern)
be: Іспанская (мадэрн)

[ctx: Collation]
en: Spanish (traditional)
be: Іспанская (традыцыйная)

[ctx: Collation]
en: Swedish
be: Шведская

[ctx: Collation]
en: Thai
be: Тайландская

[ctx: Collation]
en: Traditional Chinese
be: Традыцыйная кітайская

[ctx: Collation]
en: Turkish
be: Турэцкая

[ctx: Collation]
en: Ukrainian
be: Украінская

[ctx: Collation]
en: Unicode
be: Юнікод

[ctx: Collation]
en: Unknown
be: Невядома

[ctx: Collation]
en: Vietnamese
be: В'етнамская

[ctx: Collation]
en: West European
be: Заходне-еўрапейская

[ctx: Collation variant]
en: accent-insensitive
be: без уліку акцэнту

[ctx: Collation variant]
en: accent-sensitive
be: з улікам акцэнту

[ctx: Collation variant]
en: binary
be: двайковы

[ctx: Collation variant]
en: case-insensitive
be: без уліку рэгістру

[ctx: Collation variant]
en: case-sensitive
be: з улікам рэгістру

[ctx: Collation variant]
en: multi-level
be: шматузроўневае

en: Collation:
be: Параўноўванне:

en: Column
be: Калонка

en: Column %s has been dropped.
be: Слупок %s быў знішчаны.

en: Column alias
be: Псеўданімы слупка

en: Column maximum:
be: Максімум у слупку:

en: Column minimum:
be: Мінімум у слупку:

en: Column names
be: Назвы калёнак

en: Column names in first row
be: Назвы слупкоў у першым радку

en: Column names:
be: Назвы слупкоў:

en: Column selector
be: Селектар слупка

en: Column-specific privileges
be: Спэцыфічныя прывілеі калёнак

en: Column:
be: Слупок:

en: Columns
be: Слупкі

en: Columns enclosed with
be: Слупкі ўзятыя ў

en: Columns enclosed with:
be: Слупкі ўзяты ў:

en: Columns escaped with
be: Слупкі экранаваныя з

en: Columns escaped with:
be: Слупкі экранаваны з:

en: Columns separated with:
be: Раздзяляльнік слупкоў:

en: Columns terminated with
be: Радкі заканчваюцца на

en: Command
be: Каманда

en: Comment
be: Камэнтар

en: Comment:
be: Каментар:

en: Comments
be: Камэнтары

en: Composite with:
be: Складаецца з:

en: Compress connection to MySQL server.
be: Сціскаць злучэнне з MySQL-серверам.

en: Compression
be: Сьціск

en: Compression:
be: Сцісканне:

en: Config authentication
be: Аўтэнтыфікацыя праз файл канфігурацыі

en: Configuration has been saved.
be: Канфігурацыя захаваная.

en: Configuration of pmadb…
be: Канфігурацыя pmadb…

en: Configure two-factor authentication
be: Наладзіць двух-фактарную аўтэнтыфікацыю

en: Confirm disabling two-factor authentication
be: Пацвердзіць адключэнне двух-фактарнай аўтэнтыфікацыі

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
be: Не атрымалася ўсталяваць злучэньне для controluser, вызначанае ў вашым канфігурацыйным файле.

en: Connection:
be: Злучэнне:

en: Connections
be: Падлучэньні

en: Connections / Processes
be: Злучэньні / Працэсы

en: Constraint name
be: Назва абмежавання

en: Constraint properties
be: Уласцівасці абмежавання

en: Constraints for dumped tables
be: Абмежаваньні для экспартаваных табліц

en: Constraints for table
be: Абмежаваньні для табліцы

en: Containing the word:
be: Змяшчае слова:

en: Content of table @TABLE@
be: Змесціва табліцы @TABLE@

en: Continue
be: Працягваць

en: Continue insertion with %s rows
be: Прадоўжыць устаўку з %s-га радка

en: Continued table caption
be: Працягнуты загаловак табліцы

en: Contribute
be: Удзельнічаць

en: Control host
be: Хост кіравання

en: Control port
be: Порт кіравання

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Copy database to
be: Капіяваць базу даных у

en: Copy table
be: Капіяваць табліцу

en: Copy table with prefix
be: Капіяваць табліцу з прэфіксам

en: Copy tables to
be: Капіяваць табліцы у

en: Copying database
be: Капіяваць базу дадзеных

[ctx: Correctly working]
en: OK
be: Добра

en: Could not add columns!
be: Не атрымалася дадаць слупкі!

en: Could not import configuration
be: Не атрымалася імпартаваць канфігурацыю

en: Could not load class "%1$s"
be: Немагчыма загрузіць клас «%1$s»

en: Could not load export plugins, please check your installation!
be: Немагчыма загрузіць плагіны экспартаваньня, калі ласка, праверце ўсталяваныя файлы!

en: Could not load import plugins, please check your installation!
be: Немагчыма загрузіць плагіны імпартаваньня, калі ласка, праверце ўсталёўку!

en: Could not load schema plugins, please check your installation!
be: Немагчыма загрузіць плагіны схемы, калі ласка, праверце ўсталёўку!

en: Could not parse OpenDocument Spreadsheet!
be: Немагчыма разабраць OpenDocument Spreadsheet!

en: Could not remove columns!
be: Не атрымалася выдаліць слупкі!

en: Could not save configuration
be: Не атрымалася захаваць канфігурацыю

en: Could not save favorite table!
be: Не атрымалася захаваць улюблёную табліцу!

en: Could not save recent table!
be: Не атрымалася захаваць астатнюю табліцу!

en: Could not save table UI preferences!
be: Не атрымалася захаваць налады UI!

en: Count
be: Колькасць

en: Create
be: Стварыць

en: Create PHP code
be: Стварыць PHP-код

en: Create a new user account with the same privileges and …
be: Стварыць новы конт карыстальніка з такімі ж прывілеямі і …

en: Create a page and save to it
be: Стварыць старонку і запісаць на яе

en: Create bookmark
be: Стварыць закладку

en: Create composite index
be: Стварыць складаны індэкс

en: Create database
be: Стварыць базу даных

en: Create database with same name and grant all privileges.
be: Стварыць базу дадзеных з такім самым імем і надзяліць усімі прывілеямі.

en: Create relationship
be: Стварыць сувязь

en: Create single-column index
be: Стварыць індэкс па адным слупку

en: Create table
be: Стварыць табліцу

en: Create the following table
be: Стварыць наступную табліцу

en: Create version
be: Стварыць версію

en: Create version %1$s
be: Стварыць версію %1$s

en: Create version %1$s of %2$s
be: Стварыць версію %1$s з %2$s

en: Create view
be: Стварыць прастаўленне

en: Created
be: Створаная

en: Creation
be: Створаная

en: Creation/Update/Check dates
be: Стварэньне/Абнаўленьне/Праверка дат

en: Creation:
be: Створаная:

en: Criteria:
be: Крытэрый:

en: Current amount of Questions: %s
be: Колькасць запытаў у дадзены момант: %s

en: Current query cache size: %s
be: Цяперашні памер кэшу запытаў: %s

en: Current server:
be: Дзейны сервер:

en: Current settings
be: Дзейсныя налады

en: Current version: %s
be: Цяперашняя версія: %s

en: Custom
be: Свой

en: Custom - display all possible options
be: Звычайны - адлюстроўваць усе магчымыя налады

en: Customize appearance of the navigation panel.
be: Наладзіць выгляд навігацыйнай панэлі.

en: Customize browse mode.
be: Наладзіць рэжым прагляду.

en: Customize default common import options.
be: Наладзіць опцыі агаданага імпарта.

en: Customize default export options.
be: Наладзіць опцыі агаданага экспарту.

en: Customize default options
be: Наладзіць агаданыя опцыі

en: Customize default options.
be: Наладзіць агаданыя опцыі.

en: Customize edit mode.
be: Наладзіць рэжым рэдагавання.

en: Customize startup page.
be: Наладзіць пачатковую старонку.

en: Customize text input fields.
be: Наладзіць тэкставая палі ўводу.

en: Customize the navigation tree.
be: Наладзіць навігацыйнае дрэва.

en: Data
be: Даныя

en: Data creation options
be: Параметры стварэння даных

en: Data dictionary
be: Слоўнік даных

en: Data directory
be: Каталог даных

en: Data dump options
be: Налады дампу даных

en: Data file grow size
be: Памер павелічэньня файлаў з дадзенымі

en: Data files
be: Файлы дадзеных

en: Data home directory
be: Хатняя тэчка дадзеных

en: Data length
be: Даўжыня даных

en: Data log threshold
be: Парог лагаваньня дадзеных

en: Data only
be: Толькі дадзеныя

en: Data point content
be: Змест кропкі даных

en: Data pointer size
be: Памер указальніка на дадзеныя

en: Data:
be: Даныя:

en: Database
be: База дадзеных

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
be: База даных %1$s была скапіяваная ў %2$s.

en: Database %1$s has been created.
be: База дадзеных %1$s створаная.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
be: База даных %1$s была перайменаваная ў %2$s.

en: Database %s has been dropped.
be: База дадзеных %s была выдаленая.

en: Database Log
be: Журнал базы дадзеных

en: Database client version:
be: Вэрсія кліента базы даных:

en: Database comment
be: Камэнтар да базы дадзеных

en: Database for user account
be: База даных для конта карыстальніка

en: Database level tabs
be: Укладкі ўзроўня базы даных

en: Database name
be: Назва базы даных

en: Database name template
be: Шаблон назвы базы даных

en: Database operations
be: Аперацыі базы даных

en: Database seems to be empty!
be: База дадзеных — пустая!

en: Database server
be: Сервер базы дадзеных

en: Database structure
be: Структура базы даных

en: Database tree separator
be: Раздзяляльнік дрэва баз даных

en: Database-level tabs
be: Укладкі ўзроўню базы даных

en: Database-specific privileges
be: Спэцыфічныя прывілеі базы дадзеных

en: Database:
be: База даных:

en: Databases
be: Базы дадзеных

en: Databases display options.
be: Параметры адлюстравання баз даных.

en: Databases statistics
be: Статыстыка базаў дадзеных

en: Date
be: Дата

en: Dec
be: Сьн

en: Default
be: Па змоўчаньні

en: Default database tab
be: Агаданая ўкладка базы даных

en: Default server tab
be: Агаданая ўкладка сервера

en: Default table tab
be: Агаданая ўкладка табліцы

en: Default theme %s not found!
be: Тэма па змоўчаньні %s ня знойдзеная!

en: Default title
be: Агаданы загаловак

en: Default transformations
be: Агаданыя пераўтварэнні

en: Default transformations for Bool2Text
be: Агаданае пераўтварэнне для Bool2Text

en: Default transformations for DateFormat
be: Агаданае пераўтварэнне для DateFormat

en: Default transformations for External
be: Агаданае пераўтварэнне для External

en: Default transformations for Hex
be: Агаданае пераўтварэнне для Hex

en: Default transformations for Inline
be: Агаданае пераўтварэнне для Inline

en: Default transformations for PreApPend
be: Агаданае пераўтварэнне для PreApPend

en: Default transformations for Substring
be: Агадагае пераўтварэнне для падрадка

en: Default transformations for TextImageLink
be: Агаданае пераўтварэнне для TextImageLink

en: Default transformations for TextLink
be: Агаданае пераўтварэнне для TextLink

en: Defines the minimum number of items (tables, views, routines and events) to display a filter box.
be: Вызначае мінімальную колькасць элементай (табліц, прадстаўленняў, працэдур і падзей) для адлюстравання вакна фільтра.

en: Definition
be: Азначэнне

en: Defragment table
be: Дэфрагмэнтаваць табліцу

en: Del
be: Выдаліць

en: Del:
be: Выдаліць:

en: Delayed inserts
be: Адкладзеныя ўстаўкі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete bookmark
be: Выдаліць закладку

en: Delete data or table
be: Выдаліць даныя ці табліцу

en: Delete entry from tracking report?
be: Выдаліць запіс са справаздача адсочвання?

en: Delete page
be: Выдаліць старонку

en: Delete pages
be: Выдаліць старонкі

en: Delete relationship
be: Выдаліць сувязь

en: Delete settings
be: Выдаліць налады

en: Delete the matches for the %s table?
be: Выдаліць адпаведнасць для табліцы %s?

en: Delete the table (DROP)
be: Выдаліць табліцу (DROP)

en: Delete the view (DROP)
be: Выдаліць прадстаўленне (DROP)

en: Delete tracking
be: Выдаліць адсочванне

en: Delete tracking data for these tables?
be: Выдаліць даныя адсочвання для гэтах табліц?

en: Delete tracking data for these versions?
be: Выдаліць даныя адсочвання для гэтых версій?

en: Delete tracking data for this table?
be: Выдаліць даныя адсочвання для гэтай табліцы?

en: Delete tracking data for this version?
be: Выдаліць даныя адсочвання для гэтай версіі?

en: Delete tracking data row from report
be: Выдаліць радок даных сачэння са справаздачы

en: Delete version
be: Выдаліць версію

en: Deleting
be: Выдаленне

en: Deleting %s
be: Выдаленьне %s

en: Deleting tracking data
be: Выдаленне даныя адсочвання

en: Delimiter
be: Разьдзяляльнік

en: Descending
be: адваротны

en: Description
be: Апісаньне

en: Designer
be: Дызайнэр

en: Detailed profile
be: Дэталёвы профіль

en: Details
be: Дэталі

en: Details…
be: Дэталі…

en: Direct links
be: Прамыя лініі сувязяў

en: Direction
be: Напрамак

en: Dirty pages
be: Брудных старонак

en: Disable
be: Адключыць

en: Disable %s
be: Адключана %s

en: Disable foreign key checks
be: Адключыць праверку зьнешніх ключоў

en: Disable multi table maintenance
be: Адключыць абслугоўванне мноства табліц

en: Disable shortcut keys
be: Адключыць скароты

en: Disable two-factor authentication
be: Адключыць двух-фактарную аўтэнтыфікацыю

en: Disabled
be: Адключана

en: Display chart
be: Адлюстраваць графік

en: Display column for relationships
be: Адлюстроўваць слупок адносін

en: Display column was successfully updated.
be: Слупок, што адлюстроўваецца, паспяхова абноўлены.

en: Display columns table
be: Табліца адлюстраваных слупкоў

en: Display comments
be: Адлюстраваць каментары

en: Display foreign key relationships
be: Адлюстраваць сувязі знешніх ключоў

[ctx: Display format]
en: Table
be: Табліца

en: Display order:
be: Парадак прагляду:

en: Display relational schema
be: Адлюстраваць рэляцыйную схему

en: Displays a TIME, TIMESTAMP, DATETIME or numeric unix timestamp column as formatted date. The first option is the offset (in hours) which will be added to the timestamp (Default: 0). Use second option to specify a different date/time format string. Third option determines whether you want to see local date or UTC one (use "local" or "utc" strings) for that. According to that, date format has different value - for "local" see the documentation for PHP's strftime() function and for "utc" it is done using gmdate() function.
be: Паказвае TIME, TIMESTAMP, DATETIME альбо лікавы час Unix як адфарматаваную дату. Першы параметр — гэта колькасць гадзінаў, якія будуць дададзеныя да меткі часу (агадана: 0). Другі параметр выкарыстоўвайце, каб пазначыць іншы фармат даты/часу. Трэці параметр вызначае, ці хочаце вы ўбачыць лакальную дату альбо дату UTC (ужывайце для гэтага параметра «local» і «utc» адпаведна). У залежнасьці ад гэтага фармат даты мае розныя значэнні: для атрымання параметраў лакальнай даты глядзіце дакументацыю для функцыі PHP strftime(), а для грынвіцкага часу (параметр «utc») — дакументацыю функцыі gmdate().

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
be: Паказвае націскальны эскіз; Опцыі — максымальная шырыня і вышыня ў піксэлах. Захоўваюцца пачатковыя прапорцыі.

en: Displays a link to download the binary data of the column. You can use the first option to specify the filename, or use the second option as the name of a column which contains the filename. If you use the second option, you need to set the first option to the empty string.
be: Паказвае спасылку для загрузкі двайковых даных слупка. Вы можаце выкарыстоўваць першую опцыю для вызначэння назвы файла або другую — як назву слупка, які ўтрымлівае назву файла. Калі вы выкарыстоўваеце другую опцыю, вам трэба пакінуць першую пустым.

en: Displays a link to download this image.
be: Паказвае спасылку для загрузкі гэтага малюнку.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
be: Паказвае спасылку; слупок змяшчае назву файла. Першая опцыя — прэфікс адраса кшталту "https://www.example.com/". Другая опцыя — назва спасылкі.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
be: Паказвае толькі частку радка. Першая опцыя — колькасьць сымбаляў ад пачатку радка, якія трэба прапусьціць (Па змоўчаньні 0). Другая опцыя — колькасьць сымбаляў, якія трэба вярнуць (Па змоўчаньні: да канца радка). Трэцяя опцыя — радок, які трэба далучыць да канца і/або з пачатку радка, калі адбудзецца ўсячэньне (Па змоўчаньні: "…") .

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
be: Паказвае малюнак і спасылку, слупок змяшчае назву файла. Першая опцыя — прэфікс адраса кшталту "https://www.example.com/". Другая і трэцяя опцыі — шырыня і вышыня ў пікселах.

en: Displays hexadecimal representation of data. Optional first parameter specifies how often space will be added (defaults to 2 nibbles).
be: Паказвае дадзеныя ў шаснаццатковым выглядзе. Апцыянальны першы парамэтар вызначае частату дадаваньня прагала (па-змоўчаньні — праз кожныя 8 бітаў).

en: Displays the contents of the column as-is, without running it through htmlspecialchars(). That is, the column is assumed to contain valid HTML.
be: Паказвае змесціва слупка як ёсць, без апрацоўкі яго функцыяй htmlspecialchars(). Таму разумеецца, што слупок ўтрымлівае карэктны HTML-код.

en: Distinct values
be: Розныя значэнні

en: Distribution
be: Дыстрыбутыў

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
be: Выканаць "запыт згодна прыклада" (сымбаль падстаноўкі: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
be: Выканаць "запыт згодна прыклада" (сімвал падстаноўкі: "%") для двух розных слупкоў

en: Do not change the password
be: Не зьмяняць пароль

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
be: Не выкарыстоўваць AUTO_INCREMENT для нулявых значэнняў

en: Do you really want to TRUNCATE the selected partition(s)?
be: Ці сапраўды вы жадаеце ўсекчы абраны раздзел(ы)?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць пошук «%s»?

en: Do you really want to delete the selected items?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць абраныя элементы?

en: Do you really want to delete this bookmark?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць гэтую закладку?

en: Do you really want to delete this central column?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць гэты цэнтральны слупок?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць групу карыстальнікаў «%s»?

en: Do you really want to execute "%s"?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выканаць «%s»?

en: Do you really want to execute the following query?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выканаць наступны запыт?

en: Do you really want to remove partitioning?
be: Ці сапраўды вы жадаеце выдаліць раздзелы?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
be: Ці сапраўды вы жадаеце адклікаць абранага(ых) карыстальніка(аў)?

en: Documentation
be: Дакумэнтацыя

en: Does not require SSL-encrypted connections.
be: Не патрабуе SSL-злучэнняў.

en: Donate
be: Ахвяраваць

en: Done
be: Гатова

en: Double-click to copy column name.
be: Націсні двойчы, каб скапіявацю назву слупка.

en: Drop
be: Выдаліць

en: Drop files here
be: Скінуць файлы сюды

en: Drop the database (DROP)
be: Скінуць базу даных (DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
be: Выдаліць базы дадзеных, якія маюць такія ж імёны як і карыстальнікі.

en: Dropping Foreign key.
be: Выдаленне знешняга ключа.

en: Dropping column
be: Выдаленне слупка

en: Dump has been saved to file %s.
be: Дамп захаваны ў файл %s.

en: Dump table
be: Адбітак табліцы

en: Dumping data
be: Дампаванне даных

en: Dumping data for table
be: Дамп дадзеных табліцы

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit event
be: Рэдагаваць падзею

en: Edit index
be: Рэдагаваць індэкс

en: Edit next row
be: Рэдагаваць наступны радок

en: Edit partitioning
be: Рэдагаваць падзяленне

en: Edit privileges
be: Рэдагаваць прывілеі

en: Edit privileges:
be: Рэдагаваць прывілеі:

en: Edit routine
be: Рэдагаваць працэдуру

en: Edit server
be: Рэдагаваць сервер

en: Edit trigger
be: Рэдагаваць трыгер

en: Edit user group
be: Рэдагаваць групу карыстальнікаў

en: Edit view
be: Рэдагаваць прадстаўленне

en: Edit/Insert
be: Рэдагаваць/Уставіць

en: Effective
be: Эфэктыўнасьць

en: EiB
be: ЭіБ

en: Empty
be: Ачысьціць

en: Empty session data
be: Сеансавыя даныя пустыя

en: Empty signon URL while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
be: Пусты URL сессіі пры выкарыстанні метада аўтэнтыфікацыі [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty signon session name while using [kbd]signon[/kbd] authentication method!
be: Пустая назва сессіі пры выкарыстанні метада аўтэнтыфікацыі [kbd]signon[/kbd]!

en: Empty username while using [kbd]config[/kbd] authentication method!
be: Пустое імя карыстальніка пры выкарыстанні метада аўтэнтыфікацыі [kbd]config[/kbd]!

en: Enable
be: Уключыць

en: Enable %s
be: Уключана %s

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
be: Уключыць SSL для злучэння з MySQL-серверам.

en: Enable Zero Configuration mode
be: Уключыць рэжым аўтаканфігурацыі

en: Enable autocomplete for table and column names
be: Уключыць аўтазапаўненне назваў табліц і слупкоў

en: Enable foreign key checks
be: Уключыць праверку знешніх ключоў

en: Enable linter
be: Уключыць linter

en: Enable navigation tree expansion
be: Уключыць раскрыцце навігацыйнага дрэва

en: Enable statistics
be: Уключыць статыстыку

en: Enable two-factor authentication
be: Уключыць двух-фактарную аўтэнтыфікацыю

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
be: Уключыць {concurrent_insert} устаноўкай 1

en: Enabled
be: Уключана

en: Enclose export in a transaction
be: Экспартаваць за адну транзакцыю

en: Enclose table and column names with backquotes
be: Зваротнае двукоссе ў назвах табліц і слупкоў

en: Encoding Conversion:
be: Змены кадавання:

[ctx: End of recurring event]
en: End
be: Канец

en: End of step
be: Канец кроку

en: Engine
be: Механізм

en: Engines
be: Машыны

en: Enter executes queries in console
be: Enter выконвае запыты ў кансолі

en: Enter server connection parameters.
be: Увядзіце параметры падлучэння да сервера.

en: Error
be: Памылка

en: Error creating foreign key on %1$s (check data types)
be: Памылка стварэньня зьнешняга ключа на %1$s (праверце тыпы калёнак)

en: Error in ZIP archive:
be: Памылка ў ZIP-архіве:

en: Error in processing request
be: Памылка апрацоўкі запыту

en: Error in processing request:
be: Памылка пры апрацоўцы запыту:

en: Error in processing!
be: Памылка пры апрацоўцы!

en: Error moving the uploaded file, see [doc@faq1-11]FAQ 1.11[/doc].
be: Памылка перамяшчэньня загружанага файла. Глядзіце разьдзел [doc@faq1-11]1.11 у FAQ[/doc].

en: Error reading data for table %s:
be: Памылка чытання даных табліц %s:

en: Error reading structure for table %s:
be: Памылка чытання структуры табліцы %s:

en: Error when evaluating: %s
be: Памылка пры вызначэнні: %s

en: Error while creating PDF:
be: Памылка падчас стварэння PDF:

en: Error while loading the search.
be: Памылка падчас загрузкі пошука.

en: Error while working with template cache: %s
be: Памылка падчас працы з кэшам шаблонаў: %s

en: Error.
be: Памылка.

en: Error: FOREIGN KEY relationship could not be added!
be: Памылка: сувязь FOREIGN KEY не дададзеная!

en: Error: Internal relationship could not be added!
be: Памылка: унутраная сувязь не дададзеная!

en: Error: Internal relationship could not be removed!
be: Памылка: унутраная сувязь не можа быць выдаленая!

en: Error: Relational features are disabled!
be: Памылка: рэляцыйныя функцыі адключаныя!

en: Error: relationship already exists.
be: Памылка: сувязь ужо існуе.

en: Event
be: Падзея

en: Event %1$s has been created.
be: Падзея %1$s створаная.

en: Event %1$s has been modified.
be: Падзея %1$s была змененая.

en: Event name
be: Назва падзеі

en: Event type
be: Тып падзеі

en: Events
be: Падзеі

en: Events:
be: Падзеі:

en: Excel edition
be: Вэрсія Excel

en: Excel edition:
be: Версія Excel:

en: Except
be: Акрамя

en: Execute every
be: Выканаць кожны

en: Execute this query again?
be: Выканаць гэты запыт зноў?

en: Execution order
be: Парадак выканання

en: Execution results of routine %s
be: Вынікі выканання працэдуры %s

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
be: Існы файл канфігурацыі (%s) не чытаецца.

en: Existing templates:
be: Наяўныя шаблоны:

en: Explain
be: Тлумачыць

en: Explain SQL
be: Тлумачыць SQL

en: Explain output
be: Патлумачыць вынік

en: Export
be: Экспарт

en: Export as %s
be: Экспартаваць як %s

en: Export as separate files
be: Экспарт у выглядзе асобных файлаў

en: Export contents
be: Экспартаваць змест

en: Export databases as separate files
be: Экпартаваць базы даных у выглядзе асобных файлаў

en: Export defaults
be: Экспартаваць агаданыя

en: Export metadata
be: Экспарт метаданых

en: Export method
be: Метад экспарту

en: Export method:
be: Метад экспарту:

en: Export of event %s
be: Экспартаваць падзею %s

en: Export of routine %s
be: Экспартаваць працэдуру %s

en: Export of trigger %s
be: Экспартаваць трыгер %s

en: Export relational schema
be: Экспартаваць рэляцыйную схему

en: Export schema
be: Экспартаваць схему

en: Export table headers
be: Экспарт загалоўкаў табліц

en: Export table names
be: Экспарт назваў табліц

en: Export tables as separate files
be: Экспартаваць табліцы ў асобныя файлы

en: Export templates table
be: Экспарт табліцы шаблонаў

en: Export templates:
be: Экспарт шаблонаў:

en: Export time in UTC
be: Экспарт часу ў UTC

en: Export type
be: Тып экспарту

en: Export views as tables
be: Экспартаваць прадстаўленні як табліцы

en: Exporting databases from the current server
be: Экспартаванне баз даных з дзейнага сервера

en: Exporting rows from "%s" table
be: Экспартаванне радкоў з табліцы «%s»

en: Exporting tables from "%s" database
be: Экспартаванне табліц з базы даных «%s»

en: Expression
be: Выраз

en: Expression or column list
be: Выраз ці спіс слупкоў

en: Extra
be: Дадаткова

en: FOREIGN KEY relationship has been added.
be: Сувязь FOREIGN KEY была дададзеная.

en: FOREIGN KEY relationship has been removed.
be: Сувязь FOREIGN KEY была выдаленыя.

en: Failed attempts
be: Няўдалых спробаў

en: Failed calculating value for rule '%s'.
be: Не атрымалася вылічыць значэнне для правіла «%s».

en: Failed evaluating precondition for rule '%s'.
be: Не атрымалася вызначыць прадумову для правіла «%s».

en: Failed formatting string for rule '%s'.
be: Не атрымаляся фарматаваць радок для правіла «%s».

en: Failed running test for rule '%s'.
be: Не атрымалася выканаць тэст для правіла «%s».

en: Failed to get description of column %s!
be: Не ўдалося атрымаць апісанне слупка %s!

en: Failed to get real row count.
be: Не ўдалося атрымаць рэальную колькасць радкоў.

en: Failed to read configuration file!
be: Не атрымалася прачытаць файл канфігурацый!

en: Failed to set configured collation connection!
be: Не атрымалася ўстанавіць кафігурацыю параўноўвання злучэння!

en: Failed to write file to disk.
be: Памылка запісу на дыск.

en: Favorite tables
be: Улюблёныя табліцы

en: Favorites
be: Улюблёныя

en: Favorites table
be: Табліца ўлюблёнага

en: Feb
be: Лют

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
be: Файл %s ужо існуе на сэрвэры, зьмяніце імя файла або праверце опцыю перазапісу.

en: File could not be read!
be: Немагчыма прачытаць файл!

en: File name template:
be: Шаблон назвы файла:

en: File to import:
be: Файл для імпарту:

en: File upload stopped by extension.
be: Загрузка файла спыненая пашырэньнем.

en: File uploads are not allowed on this server.
be: Загрузкі файлаў не дазволеныя на гэтым сэрвэры.

en: Files
be: Файлы

en: Filter
be: Фільтр

en: Filter rows
be: Фільтраваць радкі

en: Filters
be: Фільтры

en: Find and replace
be: Знайсці і замяніць

en: Find:
be: Знайсці:

[ctx: First page]
en: Begin
be: Пачатак

en: Flush (close) all tables
be: Скінуць (закрыць) усе табліцы

en: Flush query cache
be: Скінуць кэш запытаў

en: Flush the table (FLUSH)
be: Ачысціць кэш табліцы (FLUSH)

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
be: Для значэньняў па змоўчаньні, калі ласка, увядзіце проста значэньне, без выкарыстаньня зваротных слэшаў і двукосься, выкарыстоўваючы фармат: a

en: For display Options
be: Для опцый адлюстравання

en: Foreign key checks
be: Праверка знешніх ключоў

en: Foreign key constraint %s has been dropped
be: Абмежаванне знешняга ключа %s выдаленае

en: Foreign key constraints
be: Абмежаванні знешняга ключа

en: Format
be: Фармат

en: Format of imported file
be: Фармат імпартаванага файла

en: Format-specific options:
be: Параметры фарматавання:

en: Format:
be: Фармат:

en: Formats text as JSON with syntax highlighting.
be: Фарматуе тэкст як JSON з падсвечаным сінтаксісам.

en: Formats text as SQL query with syntax highlighting.
be: Фарматуе тэкст як SQL-запыт з падсьвечаным сынтаксісам.

en: Formats text as XML with syntax highlighting.
be: Фарматуе тэкст як XML з падсвечаным сінтаксісам.

en: Fr
be: Пт

en: Free pages
be: Вольных старонак

en: Free swap
be: Вольны аб'ём свапа

en: Fri
be: Пят

en: Friday
be: Пятніца

en: From
be: Ад

en: Full texts
be: Поўныя тэксты

en: Fulltext
be: Поўнатэкстэкставае

en: Function
be: Функцыя

en: Functions
be: Функцыі

en: Functions:
be: Функцыі:

en: Garbage threshold
be: Парог сьмецьця

en: General
be: Агульныя

en: General relation features
be: Магчымасьці асноўных сувязяў

en: General settings
be: Асноўныя налады

en: Generate
be: Згенэраваць

en: Generate password
be: Згенэраваць пароль

en: Generate password:
be: Згенераваць пароль:

en: Generation Time:
be: Час генерацыі:

en: GiB
be: ГіБ

en: Git information missing!
be: Адсутнічае Інфармацыя пра Git!

en: Gives access to the complete list of databases.
be: Дае доступ да поўнага сьпісу базаў дадзеных.

en: Global
be: Глабальны

en: Global privileges
be: Глябальныя прывілеі

en: Go
be: Панеслася

en: Go back to previous page
be: Перайсьці да папярэдняй старонкі

en: Go back to this page
be: Вярнуцца да гэтай старонкі

en: Go to database: %s
be: Перайсці да базы даных: %s

en: Go to link:
be: Перайсці па спасылцы:

en: Go to table: %s
be: Перайсці да табліцы: %s

en: Go to view: %s
be: Перайсці да прадстаўлення: %s

en: Grant all privileges on database %s.
be: Надаць усе прывілеі для базы даных «%s».

en: Grant all privileges on wildcard name (username\_%).
be: Надзяліць усімі прывілеямі базы з іменамі па масцы (імя карыстальніка_%).

en: Group name:
be: Назва групы:

en: Group queries
be: Групаваць запыты

en: Groups:
be: Групы:

en: HTTP authentication
be: HTTP-аўтэнтыфікацыя

en: Handler
be: Апрацоўнік

en: Has no effect in this MySQL version.
be: Не працуе ў гэтай вэрсіі MySQL.

en: Help
be: Дапамога

en: Hide
be: Схаваць

en: Hide arguments
be: Схаваць аргументы

en: Hide browser transformation
be: Схаваць ператварэнне

en: Hide databases
be: Схаваць базы даных

en: Hide find and replace criteria
be: Схаваць крытэрый пошуку і замены

en: Hide panel
be: Схаваць панэль

en: Hide query box
be: Схаваць акно запытаў

en: Hide search criteria
be: Схаваць крытэрый пошуку

en: Hide search results
be: Схаваць вынікі пошуку

en: Hide table structure actions
be: Схаваць дзеянні над структурай табліцы

en: Hide trace
be: Схаваць трасіроўку

en: Hide/Show all
be: Схаваць/паказаць усе табліцы

en: Hide/Show tables with no relationship
be: Схаваць/паказаць табліцы без сувязяў

en: History
be: Гісторыя

en: Home
be: Да пачатку

en: Host
be: Хост

en: Host authorization order
be: Парадак аўтарызацыі хаста

en: Host authorization rules
be: Правіла аўтарызацыі хаста

en: Host name
be: Назва хаста

en: Host name:
be: Назва хаста:

en: Host:
be: Хост:

en: How many temporary files mysqld has created.
be: Колькасьць часовых файлаў, створаных mysqld.

en: How to use
be: Як выкарыстоўваць

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
be: Аднак, падчас апошняга выкананьня ніякія дадзеныя былі апрацаваныя. Гэта звычайна значыць, што phpMyAdmin ня зможа скончыць гэтае імпартаваньня, калі вы не павялічыце ліміты выкананьня php-скрыптоў.

en: Icons
be: Значкі

en: If the temporary file used for fast MyISAM index creation would be larger than using the key cache by the amount specified here, prefer the key cache method.
be: Калі памер часовага файла, які выкарыстоўваецца для хуткага стварэньня індэксу MyISAM, будзе большы, чым выкарыстаньне для кэшу ключоў памеру, пазначанага тут, выберыце мэтад кэшаваньня ключоў.

en: If this value is greater than 1, MyISAM table indexes are created in parallel (each index in its own thread) during the repair by sorting process.
be: Калі гэтае значэньне большае за 1, індэксы табліц MyISAM будуць стварацца паралельна (кожны індэкс у сваім уласным патоку) падчас узнаўленьня працэсам сартаваньня.

en: Ignore
be: Ігнараваць

en: Ignore All
be: Ігнараваць усё

en: Immediate table locks: %s%%, this value should be above 95%%
be: Неадкладныя блакаванні табліц: %s %%, гэта значэнне мае быць вышэй 95 %%

en: Import
be: Імрарт

en: Import defaults
be: Імпартаваць агаданыя

en: Import from file
be: Імпартаваць з файла

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
be[0]: Імпартраваньне пасьпяхова завершанае, выканана %d запыт.
be[1]: Імпартраваньне пасьпяхова завершанае, выканана %d запыта.
be[2]: Імпартраваньне пасьпяхова завершанае, выканана %d запытаў.

en: Import monitor configuration
be: Імпарт канфігурацыі манітора

en: Import status
be: Стан імпарту

en: Importing into the current server
be: Імпартаванне на дзейны сервер

en: Importing into the database "%s"
be: Імпартаванне ў базу даных «%s»

en: Importing into the table "%s"
be: Імпартаванне ў табліцу «%s»

en: Improve table structure (Normalization):
be: Палепшыць структуру табліцы (нармалізацыя):

en: Include table caption
be: Уключыць загаловак табліцы

en: Includes all privileges except GRANT.
be: Уключае ўсе прывілеі, апроч GRANT.

en: Incomplete params
be: Няпоўныя параметры

en: Index
be: Індэкс

en: Index %s has been dropped.
be: Індэкс %s быў выдалены.

en: Index cache size
be: Памер кэшу індэксаў

en: Index choice:
be: Выбар індэксу:

en: Index directory
be: Каталог індэксаў

en: Index length
be: Даўжыня індэкса

en: Index name:
be: Імя індэкса:

en: Index reads from memory: %s%%, this value should be above 95%%
be: Чытанне індэксу з памяці: %s %%, мае быць вышэй 95 %%

en: Index scans average: %s, this value should be less than 1 per hour
be: Сярэдняе сканавання індэкса: %s, гэта значэнне павінна баць менш 1 у гадзіну

en: Index type:
be: Тып індэкса:

en: Indexes
be: Індэксы

en: Indexes for dumped tables
be: Індэксы для захаваных табліц

en: Indexes for table
be: Індэксы табліцы

en: Information
be: Інфармацыя

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
be: Радковае рэдагаванне

en: Inner ring
be: Унутранае кальцо

en: InnoDB Status
be: Стан InnoDB

en: InnoDB buffer pool size
be: Памер пулу буфэру InnoDB

en: InnoDB log size
be: Памер журнала InnoDB

en: Input transformation
be: Пераўтварэнне ўвода

en: Input transformation options
be: Параметры пераўтварэння ўвода

en: Ins
be: Уставіць

en: Ins:
be: Уставіць:

en: Insert
be: Уставіць

en: Insert another new row
be: Дадаць яшчэ адзін радок

en: Insert as new row
be: Уставіць як новы радок

en: Inserted row id: %1$d
be: ID устаўленага радку: %1$d

en: Inside column:
be: Унутры слупка:

en: Inside tables:
be: У табліцах:

en: Instructions
be: Інструкцыі

en: Insufficient space to save the file %s.
be: Недастаткова месца для захаваньня ў файл %s.

en: Internal relation
be: Унутраная сувязь

en: Internal relationship has been added.
be: Унутраная сувязь дададзеная.

en: Internal relationship has been removed.
be: Унутраная сувязь выдаленая.

en: Internal relationships
be: Унутраныя сувязі

en: Internal relationships were successfully updated.
be: Унутраныя сувязі паспяхова абноўленыя.

en: Invalid authentication method set in configuration:
be: У канфігурацыі вызначаны некарэктны мэтад аўтэнтыфікацыі:

en: Invalid authentication type!
be: Некрэктны тып аўтэнтыфікацыі!

en: Invalid column count in CSV input on line %d.
be: Няправільная колькасць слупкоў у CSV уводзе ў радку %d.

en: Invalid database:
be: Няправільная база даных:

en: Invalid format of CSV input on line %d.
be: Некарэктны фармат CSV-дадзеных у радку %d.

en: Invalid parameter for CSV import: %s
be: Недапушчальны парэмэтар для імпарту дадзеных у CSV: %s

en: Invalid routine type: "%s"
be: Некарэктны тып працэдуры: «%s»

en: Invalid server index: %s
be: Некарэктны індэкс сервера: %s

en: Invalid table name
be: Некарэктнае імя табліцы

en: Invalid table name:
be: Некарэктная назва табліцы:

en: Is a foreign key.
be: Гэта знешні ключ.

en: Jan
be: Сту

en: January
be: Студзень

en: Javascript must be enabled past this point!
be: Javascript мусіць быць уключаным!

en: Joins
be: Аб'яднаньні

en: Jul
be: Ліп

en: July
be: Ліпень

en: Jump to Log table
be: Перайсці да табліцы журнала

en: Jump to database '%s'
be: Перайсці ў базу даных «%s»

en: Jump to database “%s”.
be: Перайсці да базы дадых «%s».

en: Jun
be: Чэр

en: June
be: Чэрвень

en: Key cache
be: Кэш ключоў

en: Keyname
be: Імя ключа

en: KiB
be: КiБ

en: Kill
be: Спыніць

en: Label
be: Метка

en: Label column
be: Слупок меткі

en: Label key
be: Ключ меткі

en: Label key:
be: Ключ меткі:

en: Label:
be: Метка:

en: Landscape
be: Краявід

en: Language
be: Мова

en: Last check
be: Апошняя праверка

en: Last check:
be: Апошняя праверка:

[ctx: Last page]
en: End
be: Апошняя

en: Last update
be: Апошняе абнаўленьне

en: Last update:
be: Апошняе абнаўленьне:

en: Last version
be: Апошняя версія

en: Latched pages
be: Фіксаваныя старонкі

en: Length/Values
be: Даўжыня/Значэньні*

en: Let every user access this bookmark
be: Даць кожнаму карыстальніку доступ да гэтай закладкі

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
be: Абмяжоўвае колькасьць камандаў, зьмяняючых любую табліцу або базу дадзеных, якія карыстальнік можа выканаць на працягу гадзіны.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
be: Абмяжоўвае колькасьць новых злучэньняў, якія карыстальнік можа адкрыць на працягу гадзіны.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
be: Абмяжоўвае колькасьць запытаў, якія карыстальнік можа адправіць на сэрвэр на працягу гадзіны.

en: Limits the number of simultaneous connections the user may have.
be: Абмяжоўвае колькасьць адначасовых злучэньняў, якія можа мець карыстальнік.

en: Lines terminated with
be: Радкі заканчваюцца на

en: Lines terminated with:
be: Радкі заканчваюцца на:

en: Linestring
be: Адрэзак

en: Linestring %d:
be: Адрэзак %d:

en: Link not found!
be: Сувязь ня знойдзеная!

en: Link with main panel
be: Злучыць з галоўнай панэллю

en: Links to
be: Зьвязаная з

en: List of available transformations and their options
be: Спіс даступных пераўтварэнняў і іх параметры

en: List of changes
be: Спіс зьменаў

en: Loading logs
be: Загрузка журналаў

en: Loading…
be: Загрузка…

en: Local
be: Лякальны

en: Local monitor configuration incompatible!
be: Несумясцімая канфігурацыя лакальнага манітора!

en: Log buffer size
be: Памер буфэру логу

en: Log cache size
be: Памер кэшу логаў

en: Log file count
be: Колькасьць файлаў логу

en: Log file threshold
be: Парог файла логу

en: Log in
be: Уваход у сыстэму

en: Log name
be: Імя логу

en: Log out
be: Выйсьці з сыстэмы

en: Log statistics
be: Статыстыка журнала

en: Log table filter options
be: Параметры фільтра табліцы журнала

en: Login Information
be: Інфармацыя пра ўваход

en: Logout and try as another user.
be: Выйсці і паспрабаваць у якасці іншага карыстальніка.

en: Long query time
be: Час доўгіх запытаў

en: Main panel
be: Галоўная панэль

en: Make consistent with central list
be: Зрабіць у адпаведнасці з галоўныс спісам

en: Manage your settings
be: Кіраваць наладамі

en: Mar
be: Сак

en: March
be: Сакавік

en: Max InnoDB log size
be: Максімальны памер журнала InnoDB

en: Max rows
be: Максімум радкоў

en: Max. concurrent connections
be: Максімум адначасовых злучэнняў

en: Max: %s%s
be: Максымальны памер: %s%s

en: Maximal length of created query
be: Максымальная даўжыня створанага запыту

en: Maximum databases
be: Максімум баз даных

en: Maximum items on first level
be: Максімум элементаў на першым узроўні

en: Maximum number of databases displayed in database list.
be: Максімальныя колькасць баз даных, адлюстраваных у спісе.

en: Maximum number of favorite tables; set 0 to disable.
be: Максімальная колькасць улюблёных табліц; 0 для адключэння.

en: Maximum number of tables displayed in table list.
be: Максімальная колькасць табліц, якія адлюстроўваюцца ў спісе.

en: Maximum size for input field
be: Максімальны памер поля ўводу

en: Maximum size for temporary files on index creation
be: Максымальны памер часовых файлаў для стварэньня індэксу

en: Maximum size for temporary sort files
be: Максымальны памер для часовых файлаў сартаваньня

en: Maximum value:
be: Максімальнае значэнне:

en: May
be: Тра

en: May be approximate. Click on the number to get the exact count. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
be: Можа быць прыблізным. Націсніце на нумар, каб атрымаць дакладную колькасць. Глядзіце [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: May be approximate. See [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].
be: Значэнне можа быць прыблізным. Гл. [doc@faq3-11]FAQ 3.11[/doc].

en: Memory limit
be: Абмежаванне памяці

en: Metadata
be: Метаданыя

en: Metadata for database %s
be: Метаданыя для базы даных %s

en: Metadata for table %s
be: Метаданыя для табліцы %s

en: MiB
be: МіБ

en: Min rows
be: Мінімум радкоў

en: Minimum number of databases to display the database filter box
be: Мінімальная колькасць баз даных для адлюстравання вакна фільтра баз даных

en: Minimum number of items to display the filter box
be: Мінімальная колькасць элементаў для адлюстравання вакна фільтра

en: Minimum size for input field
be: Мінімальны памер поля ўводу

en: Minor Version
be: Прамежкавая версія

en: Minute
be: Хвіліна

en: Missing a temporary folder.
be: Адсутнічае часовая тэчка.

en: Missing connection parameters!
be: Адсутнічаюць параметры злучэння!

en: Missing parameter:
be: Адсутны параметр:

en: Missing value in the form!
be: Не зададзенае значэньне ў форме!

en: Mo
be: Пн

en: Modifications have been saved
be: Мадыфікацыі былі захаваныя

en: Modify:
be: Змяніць:

en: Mon
be: Пан

en: Monday
be: Панядзелак

en: More
be: Больш

en: More settings
be: Дадатковыя налады

en: Move Menu
be: Перасунуць мэню

en: Move column
be: Перамясціць слупок

en: Move columns
be: Перамясціць слупкі

en: MyISAM concurrent inserts
be: Адначасовыя ўстаўкі MyISAM

en: MyISAM key buffer size
be: Памер буфера ключоў MyISAM

en: MySQL Architecture
be: Архітэктура MySQL

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
be: MySQL вярнула пусты вынік (то бок нуль радкоў).

en: MySQL said:
be: Адказ MySQL:

en: Name
be: Назва

en: Name (Ascending)
be: Назва (па ўзрастанню)

en: Name (Descending)
be: Назва (па ўбыванню)

en: Native MySQL authentication
be: Уласная аўтэнтыфікацыя MySQL

en: Natural order
be: Звычайны парадак

en: Navigation panel settings
be: Налады навігацыйнай панэлі

en: Navigation panel width
be: Шырыня навігацыйнай панэлі

en: Navigation tree
be: Навігацыйнае дрэва

en: New bookmark
be: Новая закладка

en: New column name
be: Навая назва слупка

en: New database name
be: Назва новай базы даных

en: New name
be: Новая назва

en: New page
be: Новая старонка

en: New page name
be: Назва новай старонкі

en: New server
be: Новы сервер

en: New table name
be: Назва новай табліцы

en: New template:
be: Новы шаблон:

[ctx: Next page]
en: Next
be: Наступная

en: No
be: Не

en: No Password
be: Без пароля

en: No Privileges
be: Без прывілеяў

en: No accounts selected.
be: Ніводны конт не выбраны.

en: No bookmarks
be: Няма закладак

en: No change
be: Няма зьменаў

en: No column selected.
be: Ніводны слупок не выбраны.

en: No data
be: Няма даных

en: No data found
be: Няма даных

en: No data to display
be: Няма даных для адлюстравання

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
be: Дадзеныя для імпартаваньня не атрыманыя. Альбо ніводны файл ня быў загружаны, альбо памер файла перавысіў максымальны памер, вызначаны канфігурацыяй PHP. Гл. [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: No databases
be: Базы дадзеных адсутнічаюць

en: No databases selected.
be: Ня выбраная база дадзеных.

en: No dependencies selected!
be: Ня выбраны залежнасці!

en: No event with name %1$s found in database %2$s.
be: Падзеі з назвай %1$s няма ў базе даных %2$s.

en: No files found inside ZIP archive!
be: Файлы ў ZIP-архіве ня знойдзеныя!

en: No index defined!
be: Індэкс ня вызначаны!

en: No index parts defined!
be: Часткі індэксу ня вызначаныя!

en: No parameters found!
be: Параметры не знойдзены!

en: No partial dependencies selected!
be: Ня выбраны частковыя залежнасці!

en: No partitioning defined!
be: Раздзяленне не вызначанае!

en: No privileges.
be: Без прывілеяў.

en: No redundant column
be: Няма лішняга слупка

en: No routine with name %1$s found in database %2$s.
be: Працэдуры з назвай %1$s няма ў базе даных %2$s.

en: No row selected.
be: Радок не выбраны.

en: No such column
be: Няма такога слупка

en: No tables found in database.
be: У базе даных табліц не выяўлена.

en: No tables selected.
be: Не выбрана ніводнай табліцы.

en: No trigger with name %1$s found in database %2$s.
be: Трыгера з назвай %1$s няма ў базе даных %2$s.

en: No user found.
be: Карыстальнік не знойдзены.

en: No users selected for deleting!
be: На выбраныя карыстальнікі для выдаленьня!

en: No valid image path for theme %s found!
be: Дапушчальны шлях да малюнкаў тэмы %s ня знойдзены!

en: No versions selected.
be: Версіі не выбраныя.

en: Node group
be: Група вузлоў

en: None
be: Няма

[ctx: None encoding conversion]
en: None
be: Няма

[ctx: None for default]
en: None
be: Няма

[ctx: None privileges]
en: None
be: Няма

en: Normally, writes to the InnoDB buffer pool happen in the background. However, if it's necessary to read or create a page and no clean pages are available, it's necessary to wait for pages to be flushed first. This counter counts instances of these waits. If the buffer pool size was set properly, this value should be small.
be: Звычайна, запісы ў буфэрны пул InnoDB, зробленыя ў фоне. Аднак, калі  неабходна прачытаць або стварыьць старонку і чыстыя старонкі адсутнічаюць, неабхочна пачакаць, пакуль пэўныя старонкі ня будуць скінутыя. Гэты кампутар падлічвае колькасьць такіх чаканьняў. Калі памер буфэру быў вызначаны правільна, гэтае значэньне мусіць быць маленькім.

en: Not a valid port number!
be: Некарэктны нумар порта!

en: Not enough privilege to view server variables and settings. %s
be: Недастаткова прывілей для прагляду серверных зменных і налад. %s

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
be: Заўвага: Уключэнне аўтаматычнага абнаўлення можа выклікаць вялікую колькасць трафіку паміж вэб-серверам і серверам MySQL.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
be: Заўвага: Уключэньне статыстыкі базы дадзеных можа выклікаць вялікую колькасьць трафіку паміж вэб-сэрвэрам і сэрвэрам MySQL.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
be: Заўвага: назвы прывілеяў MySQL задаюцца па-ангельску.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
be: Заўвага: Пазначэньне гэтых опцыяў як 0 (нуль) здымае абмежаваньне.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, the privileges have to be reloaded but currently, you don't have the RELOAD privilege.
be: Заўвага: phpMyAdmin атрымлівае прывілеі карыстальнікаў наўпростава з табліц прывілеяў MySQL. Змесціва гэтых табліц можа адрознівацца ад прывілеяў, якія выкарыстоўвае сервер, калі яны былі змененыя ўручную. У гэтым выпадку вам трэба %sперазагрузіць прывілеі%s, але цяпер у вас няма прывілеі RELOAD.

en: Note: phpMyAdmin gets the users’ privileges directly from MySQL’s privilege tables. The content of these tables may differ from the privileges the server uses, if they have been changed manually. In this case, you should %sreload the privileges%s before you continue.
be: Заўвага: phpMyAdmin атрымлівае прывілеі карыстальнікаў наўпростава з табліц прывілеяў MySQL. Змесціва гэтых табліц можа адрознівацца ад прывілеяў, якія выкарыстоўвае сервер, калі яны былі змененыя ўручную. У гэтым выпадку вам трэба %sперазагрузіць прывілеі%s да таго, як вы працягнеце.

en: Nov
be: Ліс

en: Null
be: Нуль

en: Number of columns
be: Колькасць слупкоў

en: Number of inserted rows
be: Колькасць устаўленых радкоў

en: Number of queries to skip from start.
be: Колькасць запытаў, якія трэба прапусціць ад пачатку.

en: Number of rows per page
be: Колькасьць радкоў на старонку

en: Number of rows:
be: Колькасць радкоў:

en: Number of tables:
be: Колькасць табліц:

en: Object creation options
be: Параметры стварэння аб'екта

en: Oct
be: Кас

en: October
be: Кастрычнік

en: Official Homepage
be: Афіцыйная старонка phpMyAdmin

en: On a busy server, the byte counters may overrun, so those statistics as reported by the MySQL server may be incorrect.
be: На загружаным сэрвэры байтавыя лічыльнікі могуць пераскокваць кола, таму статыстыка, якую паказвае MySQL-сэрвэр, можа быць няправільнай.

en: On completion preserve
be: Па завяршэнні захавання

en: Open new phpMyAdmin window
be: Адкрыць новае акно phpMyAdmin

en: Open page
be: Адкрыць старонку

en: OpenDocument Spreadsheet
be: Табліца OpenDocument

en: OpenDocument Text
be: Тэкст OpenDocument

en: Opened files rate: %s, this value should be less than 5 per hour
be: Тэмп адкрыцця файлаў: %s, гэта значэнне мае быць ніжэй 5 у гадзіну

en: Opened table rate: %s, this value should be less than 10 per hour
be: Тэпм адкрытых табліц: %s, гэта значэнне мае быць менш 10 у гадзіну

en: Operations
be: Апэрацыі

en: Operator
be: Апэратар

en: Optimize
be: Аптымізаваць

en: Optimize table
be: Аптымізаваць табліцу

en: Options
be: Налады

en: Or
be: Або

en: Or:
be: Або:

en: Order of the tables
be: Парадак табліц

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: Original length
be: Першапачатковая даўжыня

en: Original position
be: Першапачатковая пазыцыя

en: Original string
be: Першапачатковы радок

en: Outer ring
be: Знешняе кальцо

en: Overhead
be: Выкарыстаньне рэсурсаў

en: Overwrite existing file(s)
be: Перазапісваць наяўны(я) файл(ы)

en: PARTITION definition:
be: Азначэнне раздзелаў (PARTITION):

en: PDF export page
be: Старонка экспарту PDF

en: PHP Version:
be: Вэрсія PHP:

en: PHP extension:
be: PHP-пашырэньні:

en: PHP version:
be: Вэрсія PHP:

en: Packed
be: Сьціснутая

en: Page name
be: Назва старонкі

en: Page number:
be: Старонка:

en: Page titles
be: Назвы старонак

en: Page to delete
be: Старонка для выдалення

en: Page to open
be: Старонка для адкрыцця

en: Page-related settings
be: Налады старонкі

en: Pages containing data
be: Старонак з дадзенымі

en: Pages to be flushed
be: Скінуць кэш старонак

en: Paper size
be: Памер паперы

en: Parser:
be: Аналізатар:

en: Partial import:
be: Частковы імпарт:

en: Partial texts
be: Частковыя тэксты

en: Partition
be: Раздзел

en: Partition by:
be: Раздзел:

en: Partition maintenance
be: Падтрымка падзелаў

en: Partition table
be: Падзяліць табліцу

en: Partitioned by:
be: Раздзяленне па:

en: Partitions
be: Падзелы

en: Partitions:
be: Раздзелы:

en: Password
be: Пароль

en: Password Hashing:
be: Хэшаванне пароля:

en: Password is too long!
be: Пароль занадта доўгі!

en: Password:
be: Пароль:

en: Pending log file writes.
be: Колькасьць запісаў у лог-файл, якія чакаюць выкананьня.

en: Percentage of MyISAM key buffer used
be: Адсотак выкарыстанага буфера ключоў MyISAM

en: Percentage of aborted clients
be: Адсотак перарваных кліентаў

en: Percentage of aborted connections
be: Адсотак перарваных злучэнняў

en: Percentage of index reads from memory
be: Адсотак чытання індэксаў з памяці

en: Percentage of slow queries
be: Адсотак павольных запытаў

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
be: Адсотак сартаванняў, які прывядзе да стварэння часовых табліц

en: Percentage of temp tables on disk
be: Адсотак часовых табліц на дыску

en: Percentage of used connections
be: Адсотак выкарыстаных злучэнняў

en: Percentage of used key cache (calculated value)
be: Адсотак выкарыстання кэшу (вылічанае значэнне)

en: Percentage of used open files limit
be: Адсотак выкарыстаных файлавых дэскрыптараў

en: PiB
be: ПіБ

en: Pick from Central Columns
be: Выбраць з цэнтральных слупкоў

en: Pin text
be: Прымацаваць тэкст

en: Please check privileges of directory containing database.
be: Калі ласка, праверце прывілеі каталога, што змяшчае базу даных.

en: Please enter a valid HEX input
be: Калі ласка, увядзіце сапраўдны HEX

en: Please enter a valid URL
be: Калі ласка, увядзіце карэктны URL

en: Please enter a valid credit card number
be: Калі ласка, увядзіце дзейны нумар крэдытнай карты

en: Please enter a valid date
be: Калі ласка, увядзіце карэктную дату

en: Please enter a valid date ( ISO )
be: Калі ласка, увядзіце карэктную дату (ISO)

en: Please enter a valid date or time
be: Калі ласка, увядзіце сапраўдную дату або час

en: Please enter a valid email address
be: Калі ласка, увядзіце дзейны адрас электроннай пошты

en: Please enter a valid length!
be: Калі ласка, увядзіце карэктную даўжыню!

en: Please enter a valid number
be: Калі ласка, увядзіце карэктны лік

en: Please enter a valid number!
be: Калі ласка, увядіце карэктны лік!

en: Please enter a valid page name
be: Калі ласка, увядзіце карэктную назву старонкі

en: Please enter a value between {0} and {1}
be: Калі ласка, увядзіце значэнне паміж {0} і {1}

en: Please enter a value greater than or equal to {0}
be: Калі ласка, увядзіце значэнне большае ці роўнае {0}

en: Please enter a value less than or equal to {0}
be: Калі ласка, увядзіце значэнне меншае ці роўнае {0}

en: Please enter at least {0} characters
be: Калі ласка, увядзіце не менш {0} знакаў

en: Please enter only digits
be: Калі ласка, увядзіце толькі лічбы

en: Please enter the same value again
be: Калі ласка, увядзіце тое ж значэнне зноў

en: Please fix this field
be: Калі ласка, выпраўце гэтае поле

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
be: За інфармацыяй як абнавіць табліцу column_comments звярніцеся, калі ласка, да дакументацыі.

en: Please select a page to continue
be: Калі ласка, выберыце старонку для працягу

en: Please select column(s) for the index.
be: Калі ласка, абярыце слупок(і) для індэкса.

en: Please select databases:
be: Калі ласка, выберыце базу даных:

en: Please select the file you want to import:
be: Калі ласка, выберыце файл, які вы жадаеце імпартаваць:

en: Please select the primary key or a unique key!
be: Калі ласка, выберыце першасны альбо ўнікальны ключ!

en: Polygon %d:
be: Шматкутнік %d:

en: Port:
be: Порт:

en: Portrait
be: Партрэт

en: Position
be: Пазыцыя

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Preset chart
be: Загатоўка графіка

en: Press Ctrl+Enter to execute query
be: Націсніце Ctrl+Enter каб выканаць запыт

en: Press Enter to execute query
be: Націсніце Enter каб выканаць запыт

en: Previous import timed out, after resubmitting will continue from position %d.
be: Папярэдняе імпартаваньне спынілася з-за недахопу часу. Пасьля новай загрузкі імпартаваньне будзе працягнутае з пазыцыі %d.

[ctx: Previous page]
en: Previous
be: Папярэдняя

en: Primary
be: Першасны

en: Primary key added.
be: Першасны ключ дададзены.

en: Primary key already exists.
be: Першасны ключ ужо існуе.

en: Primary key default sort order
be: Агаданы парадак сартавання першаснага ключа

en: Print
be: Друк

en: Privileges
be: Прывілеі

en: Privileges for %s
be: Прывілеі для %s

en: Problems with indexes of table `%s`
be: Праблемы з індэксамі для табліцы `%s`

en: Procedure
be: Працэдура

en: Procedures
be: Працэдуры

en: Procedures:
be: Працэдуры:

en: Processes
be: Працэсы

en: Processing request
be: Апрацоўка запыту

en: Profiling
be: Прафіляваньне

en: Profiling results
be: Прафіляваньне вынікаў

en: Propose table structure
be: Прапанаваная структура табліцы

en: Protocol version:
be: Вэрсія пратаколу:

en: Proxy password
be: Пароль проксі

en: Proxy username
be: Імя карыстальніка проксі

en: Put columns names in the first row
be: Змясціць назвы слупкоў у першым радку

en: Put columns names in the first row:
be: Памясціць назвы слупкоў у першым радку:

en: Query
be: Запыт згодна прыкладу

en: Query Cache usage
be: Выкарыстанне кэшу запытаў

en: Query analyzer
be: Аналізатар запыту

en: Query cache
be: Кэш запытаў

en: Query cache disabled
be: Кэш запытаў адключаны

en: Query cache efficiency
be: Эфектыўнасць кэшу запытаў

en: Query cache fragmentation
be: Фрагментацыя кэшу запытаў

en: Query cache low memory prunes
be: Ачыстка пры недахопе памяці кэшу запытаў

en: Query cache max size
be: Максімальны памер кэшу запытаў

en: Query cache min result size
be: Мінімальны памер рэзультату кэшу запытаў

en: Query cache usage
be: Выкарыстанне кэшу запытаў

en: Query cache used
be: Выкарыстаны кэш запытаў

en: Query caching method
be: Метад кэшавання запытаў

en: Query error
be: Памылка запыту

en: Query failed
be: Збой запыту

en: Query results operations
be: Дзеяньні з вынікамі запытаў

en: Query statistics
be: Статыстыка запыту

en: Query took %01.4f seconds.
be: Запыт выконваўся %01.4f секунд.

en: Query window
be: Акно запыту

en: Questions
be: Пытанні

en: Questions below 1,000
be: Запытаў менш 1000

en: RELATIONSHIPS FOR TABLE
be: СУВЯЗІ ТАБЛІЦЫ

en: Range search
be: Пошук у дыяпазоне

en: Rate of aborted clients
be: Тэмп перарвання кліентаў

en: Rate of aborted connections
be: Тэмп перарваных злучэнняў

en: Rate of joins without indexes
be: Тэмп злучэнняў без індэксаў

en: Rate of open files
be: Тэмп адкрыцця файлаў

en: Rate of reading first index entry
be: Тэмп чытання першага элемента індэкса

en: Rate of reading fixed position
be: Тэмп чытання фіксаванай пазіцыі

en: Rate of reading next table row
be: Тэмп чытання наступнага радка табліцы

en: Rate of reading next table row: %s, this value should be less than 1 per hour
be: Тэмп чытання наступнага радка табліцы: %s, гэта значэнне павінна быць менш 1 у гадзіну

en: Rate of sorts that cause temporary tables
be: Тэмп сартавання, які прывядзе да стварэння часовых табліц

en: Rate of table open
be: Тэмп адкрыцця табліц

en: Re-type
be: Пацьверджаньне

en: Re-type:
be: Пацверджанне:

en: Read as multibytes
be: Чытаць як шматбайтавая

en: Read misses
be: Пропускаў чытаньня

en: Read misses in %
be: Пропускаў чытаньня ў %

en: Read requests
be: Запыты чытаньня

en: Rebuild
be: Перабудаваць

en: Received
be: Атрымана

en: Recent
be: Нядаўнія

en: Recent tables
be: Нядаўнія табліцы

en: Recently used table
be: Табліца нядаўна выкарыстанага

en: Recently used tables
be: Нядаўны выкарыстаныя табліцы

en: Record cache size
be: Памер кэшу запісаў

en: Referenced by %s.
be: Спасылаецца на %s.

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Refresh rate
be: Інтэрвал абнаўлення

en: Related links:
be: Звязаныя спасылкі:

en: Relation table
be: Табліца звязкаў

en: Relation view
be: Прагляд сувязяў

en: Relational display
be: Рэляцыйнае адлюстраванне

en: Relational key
be: Ключ сувязі

en: Relational schema
be: Рэляцыйная схема

en: Relationship operator
be: Аператар сувязей

en: Relationships
be: Сувязі

en: Release Series
be: Серыя выпуску

en: Reload
be: Абнавіць

en: Reload navigation panel
be: Перазагрузіць навігацыйную панэль

en: Reload page
be: Абнавіць старонку

en: Reloading the privileges
be: Перазагрузіць прывілеі

en: Remember table's sorting
be: Запомніць сартаванне табліцы

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove database
be: Выдаліць базу даных

en: Remove from Favorites
be: Выдаліць з улюблёнага

en: Remove from central columns
be: Выдаліць з цэнтральных слупкоў

en: Remove last parameter
be: Выдаліць апошні параметр

en: Remove partitioning
be: Скасаваць падзел на часткі

en: Remove redundant columns
be: Выдаліць залішнія слупкі

en: Remove selected
be: Выдаліць выбранае

en: Remove selected user accounts
be: Выдаліць абраныя конты карыстальнікаў

en: Remove this column
be: Выдаліць гэты слупок

en: Removing Selected Users
be: Выдаленне абраных карыстальнікаў

en: Rename database to
be: Перайменаваць базу даных у

en: Rename table to
be: Перайменаваць табліцу ў

en: Rename to
be: Перайменаваць у

en: Rename view to
be: Перайменаваць прадстаўленне ў

en: Renaming databases
be: Перайменаваць базы дадзеных

en: Repair
be: Адрамантаваць

en: Repair table
be: Рамантаваць табліцу

en: Repair threads
be: Патокаў узнаўленьня

en: Repeat headers
be: Паўтор загалоўкаў

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace NULL with
be: Замяніць NULL на

en: Replace NULL with:
be: Замяніць NULL на:

en: Replace existing bookmark of same name
be: Замяніць існую закладку з такім жа імем

en: Replace table prefix
be: Замяніць прэфікс табліцы

en: Replace table with prefix
be: Замяніць прэфікс табліцы

en: Replace with:
be: Замяняць на:

en: Replaced string
be: Радок замены

en: Replicated
be: Рэплікаваны

en: Replication
be: Рэплікацыя

en: Replication resetting successfully.
be: Рэплікацыя паспяхова скінулася.

en: Replication started successfully.
be: Рэплікацыя паспяхова запусцілася.

en: Replication status
be: Стан рэплікацыі

en: Replication stopped successfully.
be: Рэплікацыя паспяхова спынілася.

en: Report
be: Справаздача

en: Report title:
be: Загаловак справаздачы:

en: Requery
be: Паўтарыць запыт

en: Request failed!!
be: Няўдалы запыт!!

en: Requires SSL-encrypted connections.
be: Патрабуе SSL-злучэнняў.

en: Reset
be: Скінуць

en: Reset all
be: Скінуць усё

en: Reset zoom
be: Скінуць маштабаванне

en: Resource limits
be: Абмежаваньні рэсурсаў

en: Restore column order
be: Аднавіць парадак слупкоў

en: Restrict login to MySQL server
be: Абмежаваць уваход на сервер MySQL

en: Retain query box
be: Пакінуць поле запыта

en: Return length/values
be: Вярнуць даўжыню/значэнні

en: Return options
be: Вярнуць опцыі

en: Return type
be: Тып працэдуры

en: Returns
be: Вяртае

en: Revoke
be: Ануляваць

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
be: Ануляваць усе актыўныя прывілеі карыстальнікаў і пасьля выдаліць іх.

en: Routine
be: Працэдура

en: Routine %1$s has been created.
be: Працэдура %1$s створаная.

en: Routine %1$s has been modified.
be: Працэдура %1$s была змененая.

en: Routine %1$s has been modified. Privileges have been adjusted.
be: Працэдура %1$s была змененая. Прывілеі абноўленыя.

en: Routine name
be: Назва працэдуры

en: Routine parameters
be: Параметры працэдуры

en: Routine-specific privileges
be: Прывілеі працэдур

en: Routines
be: Працэдуры

en: Row file grow size
be: Памер павелічэньня файлаў радкоў

en: Row length
be: Даўжыня радка

en: Row size
be: Памер радка

en: Row statistics
be: Статыстыка радка

en: Rows
be: Радкі

en: Rows:
be: Радкі:

en: Run SQL query/queries on database %s
be: Выканаць SQL-запыт(ы) на базе дадзеных %s

en: Run SQL query/queries on server “%s”
be: Выканаць SQL-запыт(ы) на серверы «%s»

en: Run SQL query/queries on table %s
be: Выканаць SQL-запыт(ы) у табліцы %s

en: SHA256 password authentication
be: Парольная аўтэнтыфікацыя SHA256

en: SQL Query Console
be: Кансоль SQL-запыту

en: SQL Query box
be: Вакно SQL-запыту

en: SQL compatibility mode
be: Рэжым сумяшчальнасьці SQL

en: SQL compatibility mode:
be: Рэжым сумяшчальнасці SQL:

en: SQL queries
be: SQL-запыты

en: SQL queries settings.
be: Налады SQL-запытаў.

en: SQL query
be: SQL-запыт

en: SQL query on database <b>%s</b>:
be: SQL-запыт да базы даных <b>%s</b>:

en: SQL query:
be: SQL-запыт:

en: Sa
be: Сб

en: Sat
be: Суб

en: Save
be: Захаваць

en: Save & close
be: Захаваць і закрыць

en: Save as PHP file
be: Захаваць як PHP-файл

en: Save as file
be: Захаваць як файл

en: Save chart as image
be: Захаваць дыяграму як выяву

en: Save directory
be: Каталог захавання

en: Save edited data
be: Захаваць рэдагаваныя даныя

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
be: Захаваць на серверы ў каталогу <strong>%s</strong>

en: Save output to a file
be: Захаваць вывад у файл

en: Save page
be: Захаваць старонку

en: Save page as
be: Захаваць старонку як

en: Save to selected page
be: Захаваць на абраную старонку

en: Saved bookmarked search:
be: Закладка пошуку:

en: Schema of the %s database
be: Схема базы даных «%s»

en: Schema of the %s database - Page %s
be: Схема базы даных «%s» — старонка %s

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
be: Выйшаў дазволены час выкананьня скрыпта. Калі вы хочаце завершыць імпартаваньне, калі ласка, %s загрузіце файл %s зноў і імпартаваньне ўзнавіцца.

en: Search
be: Пошук

en: Search in database
be: Пошук у базе дадзеных

en: Search this list
be: Шукаць у гэтым спісе

en: Search this table
be: Пошук у гэтай табліцы

en: Search:
be: Пошук:

en: Searching
be: Пошук

en: Second
be: Секунда

en: Security type
be: Тып бяспекі

en: See table structure
be: Глядзець структуру табліцы

en: Select Foreign Key
be: Выберыце зьнешні ключ

en: Select a column.
be: Выберыце слупок.

en: Select a table
be: Выберыце табліцу

en: Select a template
be: Выберыце шаблон

en: Select all
be: Выбраць усё

en: Select at least one of the options!
be: Абырыце прынамсі адзін з варыянтаў!

en: Select binary log to view
be: Вылучыце двайковы лог для прагляду

en: Select column:
be: Выберыце слупок:

en: Select columns (at least one):
be: Выбраць слупкі (прынамсі адзін):

en: Select database first
be: Выберыце спачатку базу даных

en: Select database:
be: Выберыце базу даных:

en: Select one…
be: Выберыце адно…

en: Select page
be: Выбраць старонку

en: Select referenced key
be: Выберыце спасылкавы ключ

en: Select series:
be: Выберыце паслядоўнасць:

en: Select table:
be: Выберыце табліцу:

en: Select two columns
be: Абярыце два слупкі

en: Selected time range:
be: Выбраны прамежак часу:

en: Send error report
be: Адправіць зварот аб памылцы

en: Send error reports
be: Адпраўка зваротаў аб памылках

en: Sent
be: Адпраўлена

en: Sep
be: Вер

en: Series column:
be: Слупок серыі:

en: Series in chart:
be: Паслядоўнасць у графіку:

en: Series:
be: Серыі:

en: Server
be: Сэрвэр

en: Server %d
be: Сервер %d

en: Server ID
be: ID сэрвэра

en: Server charset:
be: Кадаванне сэрвэра:

en: Server connection collation
be: Супастаўленьне сервернага падлучэньня

en: Server connection:
be: Злучэнне сервера:

en: Server default
be: Агаданы сервер

en: Server hostname
be: Назва хоста сервера

en: Server level tabs
be: Укладкі сервернага ўзроўня

en: Server name template
be: Шаблон назвы сервера

en: Server port
be: Порт сервера

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
be: На сэрвэры запушчаны Suhosin. Калі ласка, зьвярніцеся да %sдакумэнтацыі%s для атрыманьня апісаньня магчымых праблемаў.

en: Server socket
be: Сокет сервера

en: Server type:
be: Тып сервера:

en: Server variables and settings
be: Налады і зьменныя сэрвэра

en: Server version:
be: Версія сервера:

en: Server-level tabs
be: Укладкі сервернага ўзроўню

en: Server:
be: Сэрвэр:

en: Servers
be: Сэрвэры

en: Servers display options.
be: Параметры адлюстравання сервераў.

en: Session timezone
be: Часовы пояс сесіі

en: Session value
be: Значэньне сэсіі

en: Set default
be: Устанавіць агаданае значэнне

en: Set log_output to %s
be: Задаць log_output у %s

en: Set long_query_time to %d seconds.
be: Задаць long_query_time у %d секунд.

en: Set to 0 to collapse navigation panel.
be: Устаноўка ў 0 згарне навігацыйную панэль.

en: Set {slow_launch_time} to 1s or 2s to correctly count threads that are slow to launch.
be: Устанавіць значэнне {slow_launch_time} у 1 або 2 сек, каб правільны лічыць патокі з павольным запускам.

en: Settings
be: Налады

en: Share this bookmark
be: Падзяліцца гэтай закладкай

[ctx: Short month name]
en: May
be: Тра

en: Show
be: Паказаць

en: Show BLOB contents
be: Паказаць BLOB-змест

en: Show PHP information
be: Паказаць інфармацыю пра PHP

en: Show SQL queries
be: Паказаць SQL-запыты

en: Show all
be: Паказаць усе

en: Show arguments
be: Паказаць аргументы

en: Show binary contents
be: Паказаць двайковы змест

en: Show color
be: Паказаць колер

en: Show column comments
be: Паказаць каментары слупкоў

en: Show create
be: Паказаць стварэнне

en: Show creation timestamp
be: Паказаць час стварэння

en: Show databases navigation as tree
be: Паказаць навігацыю баз даных у выглядзе дрэва

en: Show events in tree
be: Паказаць падзеі ў дрэве

en: Show field types
be: Паказаць тыпы палёў

en: Show find and replace criteria
be: Паказаць крытэрый пошуку і замены

en: Show form
be: Паказаць форму

en: Show grid
be: Паказаць сетку

en: Show hidden items
be: Паказаць схаваныя элементы

en: Show hidden navigation tree items.
be: Паказаць схаваныя элементы дрэва навігацыі.

en: Show hint
be: Паказаць падказку

en: Show insert query
be: Паказаць запыт устаўкі

en: Show last check timestamp
be: Паказаць час апошняй праверкі

en: Show last update timestamp
be: Паказаць час апошняга абнаўлення

en: Show logo in navigation panel.
be: Пакаць лагатып у навігацыйнай панэлі.

en: Show only active
be: Паказаць толькі актыўныя

en: Show only alert values
be: Паказаць толькі трывожныя значэнні

en: Show open tables
be: Паказаць адкрытыя табліцы

en: Show panel
be: Паказаць панэль

en: Show procedures in tree
be: Паказаць працэдуры ў дрэве

en: Show query box
be: Паказаць акно запытаў

en: Show query history at start
be: Паказаць гісторыю запытаў ад пачатку

en: Show report details
be: Паказаць дэталі зварота

en: Show search criteria
be: Паказаць крытэрый пошуку

en: Show search results
be: Паказаць вынікі пошуку

en: Show statistics
be: Паказаць статыстыку

en: Show table charset
be: Паказаць знаказбор табліцы

en: Show table comments
be: Паказаць каментарыі табліцы

en: Show tables in tree
be: Паказаць табліцы ў дрэве

en: Show this query here again
be: Паказаць гэты запыт зноў

en: Show trace
be: Паказаць трасіроўку

en: Show unformatted values
be: Паказаць нефарматаваныя значэнні

en: Show views in tree
be: Паказаць прадстаўленні ў дрэве

en: Show/Hide tables list
be: Паказаць/Схаваць спіс табліц

en: Show/hide columns
be: Паказаць/Схаваць слупкі

en: Show:
be: Паказаць:

en: Showing %1$d bookmark (both private and shared) | Showing %1$d bookmarks (both private and shared)
be[0]: Паказваецца %1$d закладка (прыватная ці агульная)
be[1]: Паказваюцца %1$d закладкі (прыватныя ці агульныя)
be[2]: Паказваюцца %1$d закладак (прыватныя ці агульныя)

en: Showing SQL query
be: У выглядзе SQL-запыту

en: Showing as PHP code
be: У выглядзе PHP-коду

en: Showing bookmark
be: Паказваючы закладку

en: Showing create queries
be: Паказваюцца запыты стварэння

en: Showing rows %1$s - %2$s.
be: Паказваюцца радкі %1$s - %2$s.

en: Showing rows %1s - %2s
be: Паказаныя запісы %1s - %2s

en: Signon authentication
be: Signon-аўтэнтыфікацыя

en: Simple two-factor authentication
be: Простая двух-фактарная аўтэнтыфікацыя

en: Simulate query
be: Сімуляваць запыт

en: Size
be: Памер

en: Skip Explain SQL
be: Не тлумачыць SQL

en: Skip locked tables
be: Прапускаць заблакаваныя табліцы

en: Skip this number of queries (for SQL) starting from the first one:
be: Прапусціць указаную колькасць запытаў (для SQL) ад пачатку:

en: Slow query logging
be: Журналяванне павольных запытаў

en: Slow query rate
be: Тэмп павольных запытаў

en: Small/Big All
be: Згарнуць/разгарнуць адлюстраваньне ўсіх табліц

en: Snap to grid
be: Зьвяць зь сеткай

en: Sort
be: Парадак

en: Sort buffer size
be: Памер буфэру сартаваньня

en: Sort order:
be: Парадак сартавання:

en: Sort rows
be: Сартаваць радкі

en: Sort:
be: Парадак:

en: Sorting
be: Сартаваньне

en: Source database `%s` was not found!
be: База-крыніца «%s» не знойдзена!

en: Space usage
be: Выкарыстаньне прасторы

en: Spatial column
be: Прасторавы слупок

en: Stacked
be: Сціснутая

en: Stand in
be: Станьце

en: Stand-in structure for view
be: Замяняльная структура для прагляду

en: Start IO Thread only
be: Запусціць толькі IO-паток

en: Start Monitor
be: Запусціць манітор

en: Start SQL Thread only
be: Запусціць толькі SQL-паток

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
be: Пачатак

en: Start row:
be: Пачатковы радок:

en: Startup
be: Пачатак

en: State
be: Стан

en: Statements
be: Выразы

en: Statements to track
be: Сачэнне за сцвярджэннямі

en: Status
be: Стан

en: Step 3.
be: Крок 3.

en: Storage Engine
be: Машына захаваньня дадзеных

en: Storage Engine:
be: Механізм захоўвання:

en: Storage engines
be: Рухавікі захаваньня дадзеных

en: Structure
be: Структура

en: Structure and data
be: Структуру і дадзеныя

en: Structure for view
be: Структура для прагляду

en: Structure for view %s exported as a table
be: Структура прадстаўлення «%s» экспартаваная як табліца

en: Structure of %s
be: Структура %s

en: Structure of table @TABLE@
be: Структура табліцы @TABLE@

en: Structure only
be: Толькі структуру

en: Structure snapshot
be: Здымак структуры

en: Structure:
be: Структура:

en: Su
be: Ндз

en: Sub partitioned by:
be: Падраздзяленне па:

en: Submit
be: Адправіць

en: Submit error report
be: Адаслаць зварот аб памылцы

en: Submit query
be: Выканаць запыт

en: Suboptimal caching method.
be: Субаптымальны метад кэшавання.

en: Subpartition
be: Падраздзел

en: Subpartition by:
be: Падраздзел:

en: Subpartitions:
be: Падраздзелы:

en: Succeeded
be: Паспяхова

en: Sum
be: Усяго

en: Sum of grouped rows:
be: Сума згрупаваных радкоў:

en: Sun
be: Ндз

en: Sunday
be: Нядзеля

en: Switch to %svisual builder%s
be: Перайсьці да %sвізуальнага канструктара%s

en: Switch to copied database
be: Перайсьці да скапіяванай базы дадзеных

en: Switch to copied table
be: Перайсьці да скапіяванай табліцы

en: Switch to dark theme
be: Пераключыць на цёмную тэму

en: System CPU usage
be: Выкарыстаньне сістэмнага працэсара

en: Table
be: Табліца

en: Table %1$s has been altered successfully.
be: Табліца %1$s была пасьпяхова зьмененая.

en: Table %1$s has been altered successfully. Privileges have been adjusted.
be: Табліца %1$s паспяхова змененая. Прывілеі адрэгуляваныя.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
be: Табліца %1$s была перайменаваная ў %2$s.

en: Table %s already exists!
be: Табліца %s ужо існуе!

en: Table %s has been copied to %s.
be: Табліца %s была скапіяваная ў %s.

en: Table %s has been copied to %s. Privileges have been adjusted.
be: Табліца %s была скапіяваная ў %s. Прывілеі адрэгуляваныя.

en: Table %s has been dropped.
be: Табліца «%s» была выдаленая.

en: Table %s has been emptied.
be: Табліца %s была ачышчаная.

en: Table %s has been flushed.
be: Кэш табліцы %s быў ачышчаны.

en: Table %s has been moved to %s.
be: Табліца %s была перанесеная ў %s.

en: Table %s has been moved to %s. Privileges have been adjusted.
be: Табліца %s была перанесеная ў %s. Прывілеі адрэгуляваныя.

en: Table alias
be: псеўданімы табліцы

en: Table caption
be: Загаловак табліцы

en: Table caption (continued):
be: Загаловак табліцы (працяг):

en: Table caption:
be: Загаловак табліцы:

en: Table comments
be: Камэнтар да табліцы

en: Table comments:
be: Камэнтар да табліцы:

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
be: Сярэдняе злучэнняў табліц: %s, гэта значэнне павінна быць менш 1 у гадзіну

en: Table level tabs
be: Укладкі таблічнага ўзроўня

en: Table lock wait rate: %s, this value should be less than 1 per hour
be: Тэмп чакання блакавання табліц: %s, гэта значэнне мае быць менш 1 у гадзіну

en: Table maintenance
be: Абслугоўваньне табліцы

en: Table name
be: Імя табліцы

en: Table name template
be: Шаблон назвы табліцы

en: Table navigation bar
be: Панэль таблічнай навігацыі

en: Table of contents
be: Зьмест

en: Table options
be: Опцыі табліцы

en: Table search
be: Пошук у табліцы

en: Table space
be: Таблічная прастора

en: Table structure
be: Структура табліцы

en: Table structure for table
be: Структура табліцы

en: Table-level tabs
be: Укладкі таблічнага ўзроўню

en: Table-specific privileges
be: Прывілеі, спэцыфічныя для табліцы

en: Table:
be: Табліца:

en: Tables
be: Табліцы

en: Tables display options.
be: Параметры адлюстравання табліц.

en: Tables:
be: Табліцы:

en: Tabs
be: Укладкі

en: Take it
be: Узяць гэта

en: Taking you to next step…
be: Пераход да наступнага кроку…

en: Taking you to the target site.
be: Прымаючы вас на мэтавы сайт.

en: Target database
be: Мэтавая база даных

en: Target database `%s` was not found!
be: Мэтавая база «%s» не знойдзеная!

en: Temp disk rate
be: Тэмр часовага дыску

en: Template name
be: Назва шаблона

en: Template was created.
be: Шаблон створаны.

en: Template was deleted.
be: Шаблон быў выдалены.

en: Template was updated.
be: Шаблон быў абноўлены.

en: Template:
be: Шаблон:

en: Temporary data
be: Часовыя дадзеныя

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
be: Сярэдняе часовых табліц: %s, гэтае значэнне павінна быць менш 1 у гадзіну.

en: Text
be: Тэкст

en: Text fields
be: Тэкставыя палі

en: Textarea columns
be: Слупкі тэкставай вобласці

en: Texy! text
be: Тэкст Texy!

en: Th
be: Чц

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
be: Файл %s недаступны на гэтай сістэме, падрабязнасці на %s.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
be: Існуе вядомая памылка з выкарыстаньнем парамэтра %s, глядзіце апісаньне на %s

en: The %s table doesn't exist!
be: Табліца «%s» не існуе!

en: The InnoDB log file size is not an appropriate size, in relation to the InnoDB buffer pool.
be: Файл журнала InnoDB не адпаведнага памеру ў адносінах да буфернага пула InnoDB.

en: The MySQL server can ask the NDB Cluster storage engine if it knows about a table with a given name. This is called discovery. Handler_discover indicates the number of time tables have been discovered.
be: Сэрвэр MySQL можа запытацца машыну захаваньня дадзеных NDB Cluster, ці ведае яна табліцу з дадзеным імем. Гэта называецца высьвятленьнем. Handler_discover паказвае колькасьць высьвятленьняў табліц.

en: The amount of data read so far, in bytes.
be: Колькасьць прачытаных на бягучы момант дадзеных, у байтах.

en: The amount of data written so far, in bytes.
be: Колькасьць запісаных на бягучы момант дадзеных, у байтах.

en: The amount of data written to the transaction log before a checkpoint is performed. The default value is 24MB.
be: Колькасьць дадзеных, якія запісваюцца ў лог транзакцый перад тым, як выканаецца кантрольная кропка. Значэньне па змоўчаньні — 24 МБ.

en: The amount of free memory for query cache.
be: Колькасьць вольнай памяці для кэшу запытаў.

en: The amount of memory allocated to the transaction log cache used to cache on transaction log data. The default is 16MB.
be: Колькасьць памяці, якая выдзяляецца для кэшу логу транзакцый, які выкарыстоўваецца для кэшаваньня дадзеныя логу транзакцый. Памер па змоўчаньні — 16 МБ.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
be: Сярэдні час атрыманьня магчымасьці блякаваньня радку, у мілісэкундах.

en: The bookmark has been deleted.
be: Закладка была выдаленая.

en: The buffer that is allocated when sorting MyISAM indexes during a REPAIR TABLE or when creating indexes with CREATE INDEX or ALTER TABLE.
be: Буфэр, які выдзяляецца для сартаваньня індэксаў MyISAM падчас REPAIR TABLE або падчас стварэньня індэксаў, выкарыстоўваючы CREATE INDEX ці ALTER TABLE.

en: The columns have been moved successfully.
be: Слупкі паспяхова перамешчаныя.

en: The common part of the directory path for all InnoDB data files.
be: Агульная частка шляху тэчкі да ўсіх файлаў дадзеных InnoDB.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
be: Памер закампіляванай старонкі InnoDB (па змоўчаньні 16КБ). Пэўныя велічыні вымяраюцца ў старонках; памер старонкі дазваляе хутка перавесьці яго ў байты.

en: The current number of pending fsync() operations.
be: Бягучая колькасьць апэрацыяў fsync(), якія чакаюць выкананьня.

en: The current number of pending reads.
be: Бягучая колькасьць чытаньняў, якія чакаюць выкананьня.

en: The current number of pending writes.
be: Бягучая колькасьць запісаў, якія чакаюць выкананьня.

en: The current query cache hit rate of %s%% is below 20%%
be: Цяперашні тэмп пападання ў кэш запытаў на %s %% менш 20 %%

en: The database name is empty!
be: Назва базы даных пустая!

en: The default pointer size in bytes, to be used by CREATE TABLE for MyISAM tables when no MAX_ROWS option is specified.
be: Значэньне па змоўчаньні памеру ўказальніка ў байтах, для выкарыстаньня ў CREATE TABLE для табліц MyISAM, калі ня вызначаная опцыя MAX_ROWS.

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
be: Немагчыма адкрыць пазначаную вамі тэчку для загрузкі файлаў.

en: The grow size of the handle data (.xtd) files.
be: Памер павелічэньня файлаў апрацоўкі дадзеных (.xtd).

en: The grow size of the row pointer (.xtr) files.
be: Памер павелічэньня файлаў указальнікаў на радкі (.xtr).

en: The host name is empty!
be: Пустое імя хосту!

en: The imported file does not contain any data!
be: Імпартаваны файл не ўтрымлівае даных!

en: The increment size for extending the size of an autoextending tablespace when it becomes full.
be: Памер прырашчэньня для пашырэньня памеру прасторы аўтапашыральнай табліцы, калі яна запоўніцца.

en: The indexes %1$s and %2$s seem to be equal and one of them could possibly be removed.
be: Падобна, што індэксы %1$s і %2$s зьяўляюцца аднолькавымі, а таму адзін зь іх, магчыма, можна выдаліць.

en: The maximum size of a data log file. The default value is 64MB. PBXT can create a maximum of 32000 data logs, which are used by all tables. So the value of this variable can be increased to increase the total amount of data that can be stored in the database.
be: Максымальны памер файла логу дадзеных. Памер па змоўчаньні — 64МБ. PBXT мода ствараць да 32000 логаў дадзеных, якія выкарыстоўваюцца ўсімі табліцамі. Такім чынам, значэньне гэтай зьменнай можа быць павялічана, каб павялічаць агульную колькасьць дадзеных, якія могуць захоўвацца ў базе дадзеных.

en: The maximum size of the temporary file MySQL is allowed to use while re-creating a MyISAM index (during REPAIR TABLE, ALTER TABLE, or LOAD DATA INFILE).
be: Максымальны памер часовага файла MySQL, які дазволена выкарыстоўваць для перастварэньня індэксу MyISAM (падчас REPAIR TABLE, ALTER TABLE, або LOAD DATA INFILE).

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
be: Максымальны час атраманьня магчымасьці блякаваньня радку, у мілісэкундах.

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
be: Пашырэньне PHP mbstring ня знойдзенае, а вы, здаецца, выкарыстоўваеце шматбайтавую кадыроўку. Без пашырэньня mbstring phpMyAdmin ня можа падзяляць радкі карэктна, і гэта можа прывесьці да нечаканых вынікаў.

en: The mode for automatic recovery of crashed MyISAM tables, as set via the --myisam-recover server startup option.
be: Рэжым для аўтаматычнага ўзнаўленьня пашкоджаных табліц MyISAM, як вызначаны праз опцыю --myisam-recover загрузкі сэрвэра.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
be: Імя першаснага ключа мусіць быць PRIMARY!

en: The number of "random" read-aheads InnoDB initiated. This happens when a query is to scan a large portion of a table but in random order.
be: Колькасьць «выпадковых» папярэдніх чытаньняў, зробленых InnoDB. Гэта адбываецца, калі запыт праглядае значную частку табліцы, але ў выпадковым парадку.

en: The number of INSERT DELAYED handler threads in use. Every different table on which one uses INSERT DELAYED gets its own thread.
be: Колькасьць апрацоўнікаў патокаў INSERT DELAYED, якія выкарыстоўваюцца. Кожная табліца, на якой выконваецца INSERT DELAYED атрымлівае свой уласны паток.

en: The number of INSERT DELAYED rows written.
be: Колькасьць запісаных INSERT DELAYED радкоў.

en: The number of buffer pool pages that have been requested to be flushed.
be: Колькасьць старонак буфэрнага пулу, на якія быў атрыманы запыт на скід.

en: The number of bytes written to the log file.
be: Колькасьць байтаў, запісаных у лог-файл.

en: The number of cache hits.
be: Колькасьць зваротаў да кэшу.

en: The number of currently open connections.
be: Колькасьць адкрытых на бягучы момант злучэньняў.

en: The number of doublewrite operations that have been performed.
be: Колькасьць падвойных запісаў, якія былі выкананыя, і колькасьць старонак, якія былі запісаныя для гэтай мэты.

en: The number of executed FLUSH statements.
be: Колькасьць выкананых FLUSH-выразаў.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
be: Колькасць няўдалых спроб злучэння з серверам MySQL.

en: The number of files that are open.
be: Колькасьць адкрытых файлаў.

en: The number of free pages.
be: Колькасьць вольных старонак.

en: The number of fsync() operations so far.
be: Колькасьць апэрацыяў fsync() на бягучы момант.

en: The number of fsync() writes done to the log file.
be: Колькасьць сынхранізавыных запісаў, зробленых у лог-файл.

en: The number of in-memory temporary tables created automatically by the server while executing statements.
be: Колькасьць часовых табліц, разьмешчаных у памяці, якія былі аўтаматычна створаныя сэрвэрам падчас выкананьня выразаў.

en: The number of internal COMMIT statements.
be: Колькасьць унутраных COMMIT-выразаў.

en: The number of internal ROLLBACK statements.
be: Колькасьць унутраных выразаў ROLLBACK.

en: The number of items that can be displayed on each page of the navigation tree.
be: Колькасць элементаў, якія могуць буць адлюстраваны на кожнай старонцы навігацыйнага дрэва.

en: The number of items that can be displayed on each page on the first level of the navigation tree.
be: Колькасць элементаў, якія могуць буць адлюстраваны на кожнай старонцы першага ўзроўня навігацыйнага дрэва.

en: The number of joins that did a full scan of the first table.
be: Колькасьць аб'яднаньняў, якія правялі поўны прагляд першай табліцы.

en: The number of joins that do not use indexes. If this value is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.
be: Колькасьць аб'яднаньняў, якія не выкарыстоўвяюць індэксы. Калі гэтае значэньне ня роўнае 0, варта праверыць індэксы ў табліцах.

en: The number of joins that used a range search on a reference table.
be: Колькасьць аб'яднаньняў, якія выкарыстоўвалі пошук па масцы ў мэтавай табліцы.

en: The number of joins that used ranges on the first table. (It's normally not critical even if this is big.)
be: Колькасьць аб'яднаньняў, якія выкарыстоўвалі спалучэньні палёў у першай табліцы. (Звычайна не крытычна, нават калі гэтае значэньне вялікае.)

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
be: Колькасьць аб'яднаньняў без выкарыстаньня ключоў, якія правяралі наяўнасьць ключа пасьля кожнага радка. (Калі гэтае значэньне ня роўнае 0, варта праверыць індэксы ў табліцах.)

en: The number of key blocks in the key cache that have changed but haven't yet been flushed to disk. It used to be known as Not_flushed_key_blocks.
be: Колькасьць блёкаў у кэшы ключоў, якія былі зьмененыя, але яшчэ не былі скінутыя на дыск. Выкарыстоўваецца як значэньне Not_flushed_key_blocks.

en: The number of latched pages in InnoDB buffer pool. These are pages currently being read or written or that can't be flushed or removed for some other reason.
be: Колькасьць старонак, якія ўтрымліваюцца ў буфэрным пуле InnoDB. Гэта старонкі, якія ў бягучы момант чытаюцца ці запісваюцца або якія ня могуць быць скінутыя ці выдаленыя з-за пэўнай прычыны.

en: The number of log write requests.
be: Колькасьць запісаў у лог.

en: The number of logical read requests InnoDB has done.
be: Колькасьць лягічных запытаў чытаньня, зробленых InnoDB.

en: The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.
be: Колькасьць лягічных чытаньняў, якія InnoDB не змагла аднавіць з буфэрнага пулу, а таму зрабіла аднастаронкавае чытаньне.

en: The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.
be: Колькасьць праходаў, якія былі зробленыя альгарытмам сартаваньня. Калі гэтае значэньне вялікае, варта разгледзіць павелічэньне значэньня сыстэмнай зьменнай sort_buffer_size.

en: The number of non-cached queries (not cachable, or not cached due to the query_cache_type setting).
be: Колькасьць некэшавальных запытаў (некэшавальных або некэшаваных з-за значэньня дырэктывы query_cache_type).

en: The number of pages busy because they have been allocated for administrative overhead such as row locks or the adaptive hash index. This value can also be calculated as Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.
be: Колькасьць занятых старонак таму, што яны былі вызначаныя як адміністрыцыйныя дадзеныя такія, як блякаваньне радкоў або адаптыўны хэшаваны індэкс. Гэтае значэньне таксама можа быць вылічанае як Innodb_buffer_pool_pages_total - Innodb_buffer_pool_pages_free - Innodb_buffer_pool_pages_data.

en: The number of pages containing data (dirty or clean).
be: Колькасьць старонак, якія ўтрымліваюць дадзеныя (зьмененых або нязьмененых).

en: The number of pages created.
be: Колькасьць створаных старонак.

en: The number of pages currently dirty.
be: Колькасьць зьмененых старонак.

en: The number of pages read.
be: Колькасьць прачытаных старонак.

en: The number of pages that have been written for doublewrite operations.
be: Колькасьць падвойных запісаў, якія былі выкананыя, і колькасьць старонак, якія былі запісаныя для гэтай мэты.

en: The number of pages written.
be: Колькасьць запісаных старонак.

en: The number of pending log file fsyncs.
be: Колькасьць сынхранізаваньняў лог-файла, якія чакаюць выкананьня.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
be: Колькасьць фізычных чытаньняў блёку ключоў з дыска. Калі значэньне Key_reads вялікае, значэньне key_buffer_size, відаць, вельмі малое. Колькасьць промахаў у кэш можна вылічыць як Key_reads/Key_read_requests.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
be: Колькасьць фізычных запісаў блёку ключоў на дыск.

en: The number of physical writes to the log file.
be: Колькасьць фізычна выкананых запісаў у лог-файл.

en: The number of queries added to the cache.
be: Колькасьць запытаў, якія былі даданыя ў кэш.

en: The number of queries registered in the cache.
be: Колькасьць запытаў, якія прысутнічаюць у кэшы.

en: The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.
be: Колкасьць запытаў, якія былі выдаленыя з кэшу, каб вызваліць памяць для кэшаваньня новых запытаў. Гэтыя зьвесткі могуць дапамагчы вызначыць памер кэшу запытаў. Кэш запытаў выкарыстоўвае статэгію элемэнта, які выкарыстоўваўся найменш (LRU) для вызначэньня, якія запыты трэба выдаляць з кэшу.

en: The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.
be: Колькасьць запытаў, на выканантне якіх спатрэбілася больш, чым long_query_time сэкундаў.

en: The number of requests to insert a row in a table.
be: Колькасьць запытаў устаўкі радка ў табліцу.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
be: Колькасьць запытаў на чытаньне блёку ключоў з кэшу.

en: The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
be: Колькасьць запытаў чытаньня радка фіксаванай пазыцыі. Яна вялікая, калі выконваецца шмат запытаў, якія патрабуюць сартаваньне вынікаў. Магчыма, прысутнічае шмат запытаў, якія патрабуюць ад MySQL перагляд табліцы цалкам або выконваюцца аб'яднаньні, якія няправільна выкарыстоўваюць ключы.

en: The number of requests to read a row based on a key. If this is high, it is a good indication that your queries and tables are properly indexed.
be: Колькасьць запытаў на чытаньне радка з выкарыстаньнем ключа. Калі яна вялікая, гэта добрая прыкмета таго, што запыты і табліцы добра індэксаваныя.

en: The number of requests to read the next row in key order. This is incremented if you are querying an index column with a range constraint or if you are doing an index scan.
be: Колькасьць запытаў чытаньня наступны радок у ключавым парадку. Яна павялічваецца, калі выконваецца запыт на індэксаваную калёнку з шэрагам абмежаваньняў або калі адбываецца сканаваньне індэксаў.

en: The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.
be: Колькасьць запытаў чытаньня наступнага радка ў файле дадзеных. Яна вялікая, калі выконваецца шмат праглядаў табліцы. У агульным выпадку гэта азначае, што табліцы індэксаваныя няправільна або запыты не напісаныя так, каб выкарыстоўваць перавагі індэксаў.

en: The number of requests to read the previous row in key order. This read method is mainly used to optimize ORDER BY … DESC.
be: Колькасьць запытаў чытаньня папярэдні радок у ключавым парадку. Гэты мэтад чытаньня выкарыстоўваецца пераважна для аптымізацыі ORDER BY … DESC.

en: The number of requests to update a row in a table.
be: Колькасьць запытаў абнаўленьня радка ў табліцы.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
be: Колькасьць запытаў на запіс блёку ключоў у кэш.

en: The number of row locks currently being waited for.
be: Колькасьць блякаваньняў радкоў, чаканьне якіх адбываецца на бягучы момант.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
be: Колькасьць радкоў, выдаленых з табліц InnoDB.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
be: Колькасьць радкоў, устаўленых у табліцы InnoDB.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
be: Колькась радкоў, прачытаных з табліц InnoDB.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
be: Колькасьць радкоў, абноўленых у табліцах InnoDB.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
be: Колькасьць радкоў для запісу, адкладзеных запытамі INSERT DELAYED.

en: The number of rows written with INSERT DELAYED for which some error occurred (probably duplicate key).
be: Колькасьць радкоў, запісаных з INSERT DELAYED, з-за якіх адбыліся пэўныя памылкі (пэўна, дубляваныя ключы).

en: The number of sequential read-aheads InnoDB initiated. This happens when InnoDB does a sequential full table scan.
be: Колькасьць пасьлядоўных папярэдніх чытаньняў, зробленых InnoDB. Гэта адбываецца, калі InnoDB выконвае пасьлядоўны поўны прагляд табліцы.

en: The number of sorted rows.
be: Колькасьць адсартаваных радкоў.

en: The number of sorts that were done by scanning the table.
be: Колькасьць сартаваньняў, якія былі зробленыя падчас прагляду табліцы.

en: The number of sorts that were done with ranges.
be: Колькасьць сартаваньняў, якія былі зробленыя з выкарыстаньнем некалькіх слупкоў.

en: The number of streams that are open (used mainly for logging).
be: Колькасьць адкрытых патокаў (выкарыстоўваюцца пераважна для лагаваньня).

en: The number of tables that are open.
be: Колькасьць адкрытых табліц.

en: The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size  value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.
be: Колькасьць часовых табліц на дыску, створаных аўтаматычна сэрвэрам падчас выкананьня выразаў. Калі лік Created_tmp_disk_tables вялікі, вы можаце павялічыць значэньне tmp_table_size, каб часовыя табліцы захоўваліся ў памяці, а не на дыску.

en: The number of threads created to handle connections. If Threads_created is big, you may want to increase the thread_cache_size value. (Normally this doesn't give a notable performance improvement if you have a good thread implementation.)
be: Колькасьць патокаў, створаных для кіраваньня злучэньнямі. Калі значэньне Threads_created вялікае, магчыма, варта павялічыць значэньне thread_cache_size. (Звычайна, гэта не дае якога-небудзь заўважнага павелічэньня прадукцыйнасьці, калі прысутнічае добрая рэалізацыя патокаў.)

en: The number of threads in the thread cache. The cache hit rate can be calculated as Threads_created/Connections. If this value is red you should raise your thread_cache_size.
be: Колькасьць патокаў у кэшы патокаў. Ступень трапляньня ў кэш можа быць вылічаная як Threads_created/Connections. Калі гэтае значэньне пафарбаванае ў чырвоны колер, варта павялічыць значэньне thread_cache_size.

en: The number of threads that are not sleeping.
be: Колькасьць патокаў, якія не зьяўляюцца сьпячымі.

en: The number of threads that have taken more than slow_launch_time seconds to create.
be: Колькасьць патокаў, якім спатрэбілася больш за slow_launch_time сэкундаў для стварэньня.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
be: Колькасьць разоў, калі даводзілася чакаць блякаваньне радку.

en: The number of times a row was deleted from a table.
be: Колькасьць разоў выдаленьня радка з табліцы.

en: The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.
be: Колькасьць разоў, калі блякаваньне табліцы немагчыма было ажыцьцявіць імгненна і пэўны час пайшоў на чаканьне. Калі гэтае значэньне вялікае, і існуюць праблемы з прадукцыйнасьцю, варта спачатку аптымізаваць запыты, а пасьля або падзяліць табліцу або табліцы, або выкарыстоўваць рэплікацыю.

en: The number of times that a table lock was acquired immediately.
be: Колькасьць разоў, калі блякаваньне табліцы было зробленае імгненна.

en: The number of times the first entry was read from an index. If this is high, it suggests that the server is doing a lot of full index scans; for example, SELECT col1 FROM foo, assuming that col1 is indexed.
be: Колькасьць разоў першы запіс быў прачытаны з індэксу. Калі гэтае значэньне вялікае, сэрвэру рэкамэндуецца рабіць вялікую колькасьць паўнаіндэксавых сканаваньняў; напрыклад, SELECT col1 FROM foo, улічваючы, што col1 індэксаваная.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache but that exceeded the value of binlog_cache_size and used a temporary file to store statements from the transaction.
be: Колькасьць транзакцыяў, якія выкарыстоўвалі часовы двайковы кэш запытаў, але якія перавысілі значэньне binlog_cache_size і выкарыстоўвалі часовы файл для захоўваньня выразаў транзакцыі.

en: The number of transactions that used the temporary binary log cache.
be: Колькасьць транзакцыяў, якія выкарыстоўвалі часовы двайковы кэш запытаў.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
be: Колькасьць нявыкарыстаных блёкаў у кэшы ключоў. Гэтае значэньне можна выкарыстоўваць для вызначэньня ступені выкарыстаньня кэшу ключоў.

en: The number of used blocks in the key cache. This value is a high-water mark that indicates the maximum number of blocks that have ever been in use at one time.
be: Колькасьць выкарыстаных блёкаў у кэшы ключоў. Гэтае значэньне з дастатковай ступеньню пэўнасьці сьведчыць пра максымальную за ўвесь час колькасьць блёкаў, якія выкарастоўваліся адначасова.

en: The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.
be: Колькасьць выпадкаў чаканьня з-за таго, што буфэр логу быў занадта малы, і таму давялося чакаць, пакуль ён не ачысьціцца.

en: The number writes done to the InnoDB buffer pool.
be: Колькасьць запісаў, зробленых у буфэрны пул InnoDB.

en: The password for %s was changed successfully.
be: Пароль для %s пасьпяхова зьменены.

en: The password is empty!
be: Пусты пароль!

en: The passwords aren't the same!
be: Паролі не супадаюць!

en: The percentage of garbage in a data log file before it is compacted. This is a value between 1 and 99. The default is 50.
be: Адсотак сьмецьця ў файле логу дадзеных перад тым, як ён будзе сьціснуты. Гэтае значэньне можа знаходзіцца ў межах ад 1 да 99. Значэньне па змоўчаньні — 50.

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
be: Сховішча канфігурацыі PHPMyAdmin дэактываванае. %sДаведацца чаму%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
be: Сховішча канфігурацыі phpMyAdmin не поўнасцю наладжана — некаторыя пашыраныя функцыі дэактываваліся. %sДаведайцеся чаму%s.

en: The primary key has been dropped.
be: Першасны ключ быў выдалены.

en: The privileges were reloaded successfully.
be: Прывілеі былі пасьпяхова перазагружаныя.

en: The profile has been updated.
be: Профіль быў адноўлены.

en: The query cache is considerably fragmented.
be: Кэш запытаў значна фрагментаваны.

en: The query cache is not enabled.
be: Кэш запытаў не ўключаны.

en: The rate of opening files is high.
be: Тэпм адкрыцця файлаў занадта вялікі.

en: The rate of opening tables is high.
be: Тэмп адкрыцця табліц занадта вялікі.

en: The rate of reading data from a fixed position is high.
be: Тэмп чытання даных з фіксаванай пазіцыі завялікі.

en: The rate of reading the first index entry is high.
be: Тэмп чытання першага элемента індэкса завялікі.

en: The rate of reading the next table row is high.
be: Тэмп чытання наступнага радка табліцы завялікі.

en: The row has been deleted.
be: Радок быў выдалены.

en: The selected user was not found in the privilege table.
be: Вылучаны карыстальнік ня знойдзены ў табліцы прывілеяў.

en: The selected users have been deleted successfully.
be: Выбраныя карыстальнікі былі пасьпяхова выдаленыя.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
be: Сервер не адказвае (або сокет лакальнага сервера не сканфігураваны правільна).

en: The server is not responding.
be: Сервер не адказвае.

en: The size of a transaction log before rollover, and a new log is created. The default value is 16MB.
be: Памер логу транзакцый перад выкананьнем выкананьня, да моманту, пакуль будзе створаны новы файл. Значэньне па Памер — 16 МБ.

en: The size of the buffer used when writing a data log. The default is 256MB. The engine allocates one buffer per thread, but only if the thread is required to write a data log.
be: Памер буфэру, які выкарыстоўваецца падчас запісу логу. Памер па змоўчаньні складае 256МБ. Машына захаваньня дадзеных выдзяляе па аднаму буфэру на кожны паток, але толькі калі патоку патрабуецца запісваць лог дадзеных.

en: The size of the global transaction log buffer (the engine allocates 2 buffers of this size). The default is 1MB.
be: Памер глябальнага буфэру логу транзакцый (кожная машына захаваньня дадзеных выдзяляле 2 буфэры гэтага памеру). Памер па змоўчаньні — 1 МБ.

en: The size of the memory buffer InnoDB uses to cache data and indexes of its tables.
be: Памер буфэру ў памяці, які InnoDB выкарыстоўвае для кэшаваньня дадзеных і індэксаў табліц.

en: The slow query log is disabled.
be: Журнал павольных запытаў адключаны.

en: The status of failsafe replication (not yet implemented).
be: Стан абароненай ад памылак рэплікацыі (яшчэ не рэалізаваная).

en: The table name is empty!
be: Пустая назва табліцы!

en: The thread cache is set to 0
be: Кэш патоку ўстаноўлены ў 0

en: The total cost of the last compiled query as computed by the query optimizer. Useful for comparing the cost of different query plans for the same query. The default value of 0 means that no query has been compiled yet.
be: Агульны кошт апошняга зкампіляванага запыту, падлічанага аптымізатарам запытаў. Карысна для параўнаньня розных спосабаў рэалізацыі аднаго запыту. Значэньне па змоўчаньні 0 азначае, што ніводны запыт яшчэ ня быў зкампіляваны.

en: The total number of blocks in the query cache.
be: Агульная колькасьць блёкаў у кэшы запытыў.

en: The total number of data reads.
be: Агульная колькасьць чытаньняў дадзеных.

en: The total number of data writes.
be: Агульная колькасьць запісаў дадзеных.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
be: Агульны час чаканьня атрыманьня магчымасьці блякаваньня радку, у мілісэкундах.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
be: Памер загружанага файла пераўзыходзіць парамэтар MAX_FILE_SIZE, які быў вызначаны ў HTML-форме.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
be: Памер загружанага файла пераўзыходзіць парамэтар upload_max_filesize у php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
be: Файл быў загружаны толькі часткова.

en: The user %s already exists!
be: Карыстальнік %s ужо існуе!

en: The user name is empty!
be: Пустое імя карыстальніка!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
be: Вэб-сэрвэр ня мае дазволу для захаваньня ў файл %s.

en: Theme %s not found!
be: Тэма %s ня знойдзеная!

en: There are no events to display.
be: Няма падзей для адлюстравання.

en: There are no favorite tables.
be: Няма ўлюблёных табліц.

en: There are no recent tables.
be: Няма нядаўніх табліц.

en: There are no routines to display.
be: Няма працэдур для адлюстравання.

en: There are no triggers to display.
be: Няма трыгераў для адлюстравання.

en: There are too many joins without indexes.
be: Занадта шмат злучэнняў без індэксаў.

en: There are too many threads that are slow to launch.
be: Занадта шмат патокаў з павольным запускам.

en: There is a lot of slow queries compared to the overall amount of Queries.
be: Занадта шмат павольных запытаў у параўнанні з агульнай колькасцю.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
be: Для гэтай машыны захаваньня дадзеных дэтальная інфармацыя не даступная.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
be: Гэты сэрвэр MySQL не падтрымлівае машыну захаваньня дадзеных %s.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
be: Гэты сервер MySQL працуе %1$s. Ён быў запушчаны %2$s.

en: This format has no options
be: Гэты фармат не мае опцыяў

en: This is the amount of memory allocated to the index cache. Default value is 32MB. The memory allocated here is used only for caching index pages.
be: Гэта памер памяці, якая выдзяляецца для кэшу індэксаў. Памер па змоўчаньні — 32 МБ. Гэта памяць выкарыстоўваецца толькі для кэшаваньня старонак індэксаў.

en: This is the amount of memory allocated to the record cache used to cache table data. The default value is 32MB. This memory is used to cache changes to the handle data (.xtd) and row pointer (.xtr) files.
be: Колькасьць памяці, якая выдзяляецца для кэшу запісаў, што выкарыстоўваецца для кэшаваньня дадзеных табліцы. Памер па змоўчаньні — 32 МБ. Гэтая памяць выкарыстоўваецца для кэшаваньня зьменаў файлаў апрацоўкі дадзеных (.xtd) і файлаў указальнікаў радкоў (.xtr).

en: This is the number of transaction log files (pbxt/system/xlog*.xt) the system will maintain. If the number of logs exceeds this value then old logs will be deleted, otherwise they are renamed and given the next highest number.
be: Гэта колькасьць файлаў логу транзакцый (pbxt/system/xlog*.xt), якія можа падтрымліваць сыстэма. У выпадку, калі колькасьць файлаў логу перавысіць гэтае значэньне, старыя файлы логу будуць выдаленыя. У іншым выпадку яны будуць перайменаваныя і ім будзе дадзены чарговы найвышэйшы нумар.

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
be: Гэтая апэрацыя можа заняць шмат часу. Працягваць?

en: This plugin does not support compressed imports!
be: Гэты плагін не падтрымлівае сьціснутыя дадзеныя!

en: This usually means there is a syntax error in it, please check any errors shown below.
be: Звычайна гэта азначае наяўнасць сінтаксічных памылак. Калі ласка, праверце памылкі, паказаныя ніжэй.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
be: Гэты прагляд мае толькі такую колькасьць радкоў. Калі ласка, зьвярніцеся да %sдакумэнтацыі%s.

en: Thread %s was successfully killed.
be: Паток %s быў пасьпяхова спынены.

en: Thread cache
be: Кэш патоку

en: Thread cache hit rate (calculated value)
be: Адносныя пападанні ў кэш патоку (вылічанае значэнне)

en: Thread cache hitrate: %s%%, this value should be above 80%%
be: Тэмп пападанняў у кэш патоку: %s %%, гэта значэнне мае быць вышэй 80 %%

en: Thread cache is not efficient.
be: Кэш патоку не эфектыўны.

en: Threads
be: Патокі

en: Threads that are slow to launch
be: Патокі з павольным запускам

en: Thu
be: Цач

en: TiB
be: ТіБ

en: Time
be: Час

en: Today
be: Сёння

en: Toggle relationship lines
be: Пераключыць лініі сувязі

en: Toggle small/big
be: Пераключыць маленькі/вялікі

en: Too many clients are aborted.
be: Занадта шмат перарваных кліентаў.

en: Too many connections are aborted.
be: Занадта шмат перарваных злучэнняў.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
be: Занадта шмат сартаванняў прывядуць да стварэння часовых табліц.

en: Too many table locks were not granted immediately.
be: Занадта шмат блакаванняў табліц не былі выкананыя неадкладна.

en: Total
be: Агулам

en: Total Time
be: Агульны час

en: Total memory
be: Агульны аб'ём памяці

en: Total size of buffer pool, in pages.
be: Агульны памер буфэрнага пулу, у старонках.

en: Total swap
be: Агульны аб'ём свапа

en: Total time:
be: Агульны час:

en: Total:
be: Агулам:

en: Track table
be: Адсочваць табліцу

en: Track view
be: Адсочваць прадстаўленне

en: Tracked tables
be: Адсочваемыя табліцы

en: Tracking data deleted successfully.
be: Даныя адсочвання паспяхова выдаленыя.

en: Tracking versions deleted successfully.
be: Версіі, што адсочваюцца, былі паспяхова выдаленыя.

en: Traffic
be: Трафік

en: Transaction buffer size
be: Памер буфэру транзакцый

en: Transaction coordinator
be: Каардынатар перакладу

en: Trigger %1$s has been created.
be: Трыгер %1$s створаны.

en: Trigger %1$s has been modified.
be: Трыгер %1$s быў зменены.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
be: Час

en: Trigger name
be: Назва трыгера

en: Triggers
be: Трыгеры

en: Tu
be: Аў

en: Tue
be: Аўт

en: Tuesday
be: Аўторак

en: Two-factor authentication
be: Двух-фактарная аўтэнтыфікацыя

en: Two-factor authentication failed.
be: Двух-фактарная аўтэнтыфікацыя скончылася няўдала.

en: Two-factor authentication failed: %s
be: Двух-фактарная аўтэнтыфікацыя скончылася няўдала: %s

en: Two-factor authentication has been configured.
be: Двух-фактарная аўтэнтыфікацыя сканфігураваная.

en: Two-factor authentication has been removed.
be: Двух-фактарная аўтэнтыфікацыя выдаленая.

en: Two-factor authentication status
be: Стан двух-фактарнай аўтэнтыфікацыі

en: Type
be: Тып

en: UI preferences table
be: Табліца UI-налад

en: Ungroup queries
be: Разгрупаваць запыты

en: Unique
be: Унікальнае

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown error in file upload.
be: Падчас загрузкі файла адбылася невядомая памылка.

en: Unknown table status:
be: Невядомы стан табліцы:

en: Unlink from main panel
be: Адлучыць ад галоўнай панэлі

en: Unselect all
be: Зняць усе

en: Untracked tables
be: Неадсочваемыя табліцы

en: Update
be: Абнавіць

en: Update bookmark
be: Абнавіць закладку

en: Update query
be: Абнавіць запыт

en: Upload directory
be: Каталог загрузкі

en: Uploading your import file…
be: Загрузка вашага файла імпарту…

en: Uptime below one day
be: Час бесперапыннай працы менш за адзін дзень

en: Use %s statement
be: Выкарыстоўваць сцвярджэнне %s

en: Use LOCAL keyword
be: Выкарыстоўваць ключавое слова LOCAL

en: Use TAB key to move from value to value, or CTRL+arrows to move anywhere.
be: Выкарыстоўвайце клавішу TAB для перамяшчэння ад значэння да значэння або CTRL+стрэлкі для перамяшчэння ў любое іншае месца.

en: Use delayed inserts
be: Выкарыстоўваць адкладзеныя ўстаўкі

en: Use hexadecimal for BINARY & BLOB
be: Выкарыстоўваць шаснаццатковыя значэнні для тыпаў BINARY і BLOB

en: Use ignore inserts
be: Выкарыстоўваць устаўкі ігнараваньняў

en: Use regular expression
be: Выкарыстаць рэгулярны выраз

en: Use text field
be: Выкарыстоўваць тэкставае поле

en: Use text field:
be: Выкарыстоўваць тэкставае поле:

en: Use this value
be: Выкарыстоўваць гэта значэньне

en: User
be: Карыстальнік

en: User account
be: Конт карыстальніка

en: User accounts
be: Уліковыя запісы

en: User accounts overview
be: Агляд контаў карыстальнікаў

en: User group menu assignments
be: Прызначэнні меню груп карыстальнікаў

en: User groups
be: Групы карыстальнікаў

en: User groups table
be: Табліца груп карыстальнікаў

en: User has been added.
be: Карыстальнік быў даданы.

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: User name:
be: Імя карыстальніка:

en: User:
be: Карыстальнік:

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Users having access to "%s"
be: Карыстальнікі з правамі доступу да "%s"

en: Users table
be: Табліца карыстальнікаў

en: VIEW name
be: Назва прагляду

en: Value
be: Значэньне

en: Value Column:
be: Слупок значэнняў:

en: Values
be: Значэнні

en: Values for column %s
be: Значэнне для слупка %s

en: Variable
be: Зьменная

en: Variable %d:
be: Зменная %d:

en: Variables
be: Зьменныя

en: Version
be: Версія

en: Version %1$s of %2$s was deleted.
be: Версія %1$s з %2$s выдаленая.

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
be: Версія %1$s створаная для абраных табліц, адсочванне ўключанае.

en: Version information
be: Інфармацыя пра вэрсію

en: Version information:
be: Інфармацыя пра вэрсію:

en: Versions
be: Версіі

en: View
be: Выгляд

en: View %s has been dropped.
be: Прадстаўленне «%s» было выдаленае.

en: View only
be: Толькі прагляд

en: View output as text
be: Паказаць вывад як тэкст

en: View structure
be: Паглядзець структуру

en: View users
be: Паглядзець карыстальнікаў

en: Views
be: Прадстаўленне

en: Views:
be: Прадстаўленні:

en: We
be: Ср

en: Web server
be: Вэб-сэрвэр

en: Wed
be: Сер

en: Welcome
be: Вітаем

en: Welcome to %s
be: Запрашаем у %s

en: Well Known Binary
be: Добра вядомыя двайковыя даныя

en: Well Known Text
be: Добра вядомы тэкст

en: Whether the table structure actions should be hidden.
be: Ці павінны быць схаваныя дзеянні над структурай табліцы.

en: Whether to show events under database in the navigation tree
be: Ці паказваць падзеі пад базай даных у навігацыйным дрэве

en: Whether to show tables under database in the navigation tree
be: Ці паказваць табліцы пад базай даных у навігацыйным дрэве

en: Whether to show views under database in the navigation tree
be: Ці паказваць прадстаўленні пад базай даных у навігацыйным дрэве

en: Wildcards % and _ should be escaped with a \ to use them literally.
be: Сымбалі падстаноўкі _ і % мусяць быць экранаванымі сымбалем \ для іх літаральнага выкарыстаньня.

en: With selected:
be: З адзначанымі:

en: Without PHP code
be: Без PHP-коду

en: Wk
be: Тдз

en: Words are separated by a space character (" ").
be: Словы, падзеленыя прагалам (" ").

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
be: Словы або значэнні для пошуку (падстаноўка: "%"):

en: Write requests
be: Запытаў запісу

en: Write waits
be: Затрымак запісу

en: Write waits in %
be: Затрымак запісу ў %

en: Wrong data
be: Памылковыя даныя

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
be: Няправільныя дазволы ў файла канфігурацыі, ён не павінен змяняцца ўсімі!

en: Wrong username/password. Access denied.
be: Няправільны лагін/пароль. У доступе адмоўлена.

en: X Values
be: Значэнні X

en: X-Axis label:
be: Метка восі X:

en: X-Axis:
be: Вось X:

en: Y Values
be: Значэнні Y

en: Y values
be: Значэнне Y

en: Y-Axis label:
be: Метка восі Y:

en: Yes
be: Так

en: You are about to DESTROY a complete database!
be: Вы зьбіраеце ВЫДАЛІЦЬ базу дадзеных цалкам!

en: You are about to DESTROY a complete table!
be: Вы зьбіраеце ВЫДАЛІЦЬ табліцу цалкам!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
be: Вы зьбіраеце УСЯЧЫ табліцу цалкам!

en: You are not allowed to log in to this MySQL server!
be: Вам не дазволена ўваходзіць на MySQL-сервер!

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
be: Вы паспрабавалі загрузіць файл з мэтадам сьціску, які непадтрымліваецца (%s). Ягоная падтрымка або не рэалізаваная, або адключаная ў вашай канфігурацыі.

en: You do not have InnoDB enabled.
be: Вы не ўключылі InnoDB.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
be: Вы ня маеце дастатковых прывілеяў быць у гэтым месцы ў гэты час!

en: You don't have sufficient privileges to perform this operation; Please refer to the documentation for more details
be: Вы не маеце дастатковых прывілеяў для выканання гэтай аперацыі. Калі ласка, звярніцеся да дакументацыі для дэтальнай інфармацыі

en: You have added a new user.
be: Быў дададзены новы карыстальнік.

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
be: Вы ўключылі mbstring.func_overload у вашым канфігурацыйным файле PHP. Гэтая опцыя несумяшчальная з phpMyAdmin і можа выклікаць пашкоджаньне дадзеных!

en: You have revoked the privileges for %s.
be: Вы анулявалі прывілеі для %s.

en: You have to choose at least one column to display!
be: Вам неабходна выбраць прынамсі адну калёнку для адлюстраваньня!

en: You have updated the privileges for %s.
be: Вы зьмянілі прывілеі для  %s.

en: You must provide a routine name!
be: Неабходна задаць назву працэдуры!

en: You must provide a trigger name!
be: Неабходна задаць назву трыгера!

en: You must provide a valid event for the trigger!
be: Неабходна задаць правільную падзею для трыгера!

en: You must provide a valid table name!
be: Неабходна задаць правільную назву табліцы!

en: You must provide a valid timing for the trigger!
be: Неабходна задаць правільны час выканання трыгера!

en: You must provide an event name!
be: Неабходна задаць назву падзеі!

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
be: Імаверна, прычына гэтага ў тым, што ня створаны канфігурацыйны файл. Каб яго стварыць, можна выкарыстаць %1$sналадачны скрыпт%2$s.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
be: Вы, мусіць, паспрабавалі загрузіць вельмі вялікі файл. Калі ласка, звярніцеся да %sдакументацыі%s для высвятлення спосабаў абыйсьці гэтае абмежаваньне.

en: You should upgrade to %s %s or later.
be: Вам трэба абнавіць %s да вэрсіі %s ці пазьнейшай.

en: You should upgrade, to a stable version of MySQL 5.5.
be: Вам трэба абнавіць MySQL да стабільнай версіі 5.5.

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
be: Недастатковы памер буферу InnoDB.

en: Your InnoDB log size is at %s%% in relation to the InnoDB buffer pool size, it should not be below 20%%
be: Ваш памер журнала InnoDB %s %% ад памеру буфернага пула InnoDB, а мае быць не ніжэй 20 %%

en: Your SQL query has been executed successfully.
be: Ваш SQL-запыт быў паспяхова выкананы.

en: Zoom search
be: Расшырыць пошук

en: after %s
be: пасля %s

en: all of the words
be: усе словы

en: and then
be: і пасьля

en: as regular expression
be: рэгулярны выраз

en: ascending
be: прамы

en: at beginning of table
be: у пачатку табліцы

en: at least one of the words
be: прынамсі адно з словаў

en: cancel
be: скасаваць

en: column(s)
be: слупок(і)

en: complete inserts
be: поўная ўстаўка

en: concurrent_insert is set to 0
be: concurrent_insert устаноўленая ў 0

en: criteria
be: крытэрый

en: database-specific
be: спэцыфічны для базы дадзеных

[ctx: date and time types]
en: Date and time
be: Дата і час

en: descending
be: адваротны

en: disabled
be: адключана

en: display column
be: адлюстраваць слупок

en: dynamic
be: дынамічны

en: extended inserts
be: пашыраныя ўстаўкі

[ctx: for default]
en: None
be: Няма

en: global
be: глябальны

en: gzipped
be: сціскаць gzip

en: in use
be: выкарыстоўваецца

en: key_buffer_size is 0
be: key_buffer_size роўны 0

en: max %% MyISAM key buffer ever used: %s%%, this value should be above 95%%
be: Максімальны выкарыстаны %% буфера ключоў MyISAM: %s %%, гэта значэнне павінна быць больш 95 %%

en: no description
be: няма апісаньня

en: not OK
be: не OK

en: or type variable name:
be: ці ўвядзіце назву зменнай:

en: pages
be: старонак

en: partitioned
be: падзеленая на сэкцыі

en: per day
be: у дзень

en: per hour
be: у гадзіну

en: per hour:
be: у гадзіну:

en: per minute
be: у хвіліну

en: per minute:
be: у хвіліну:

en: per second
be: у секунду

en: per second:
be: у секунду:

en: phpMyAdmin Demo Server
be: Дэма-сервер phpMyAdmin

en: phpMyAdmin configuration snippet
be: Фрагмент дакументацыі phpMyAdmin

en: phpMyAdmin documentation
be: Дакумэнтацыя па phpMyAdmin

en: phpMyAdmin homepage
be: Хатняя старонка phpMyAdmin

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
be: phpMyAdmin паспрабаваў падлучыцца да сэрвэра MySQL, але сэрвэр адхіліў злучэньне. Праверце імя хосту, карыстальніка і пароль у config.inc.php і ўпэўніцеся, што яны адпавядаюць інфармацыі, якую даў адміністратар MySQL-сэрвэра.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
be: phpMyAdmin ня можа спыніць працэс %s. Напэўна, ён ужо спынены.

en: routine
be: працэдура

en: select column
be: выберыце слупок

en: select table
be: выберыце табліцу

[ctx: spatial types]
en: Spatial
be: Прасторавыя

[ctx: string types]
en: String
be: Радок

en: structure
be: структура

en: structure and data
be: структура і даныя

en: subquery
be: падзапыт

en: table-specific
be: спецыфічны для табліцы

en: the exact phrase as substring
be: дакладная фраза як падрадок

en: the exact phrase as whole field
be: дакладная фраза поўнасцю

en: unavailable
be: недаступны

en: unknown
be: невядома

en: up to date
be: актуальная

en: web server upload directory:
be: каталог вэб-сервера для загрузкі:

en: wildcard
be: шаблён

en: zipped
be: сціскаць zip

en: ø Time
be: ø час

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
be: … выдаліць старога з табліцы карыстальнікаў і пасьля перазагрузіць прывілеі.

en: … delete the old one from the user tables.
be: … выдаліць старога з табліцы карыстальнікаў.

en: … keep the old one.
be: … пакінуць старога.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
be: … ануляваць усе актыўныя прывілеі старога і пасьля выдаліць яго.
